Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

W poszukiwaniu pasji. 700 lat Żuław w obiektywie - 2008

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Żuławy Gdańskie w Trutnowach

Cel:

Wskazanie form aktywności w wolnym czasie, stworzenie warunków do odniesienia sukcesu, wzmocnienie samooceny dzieci z rodzin patologicznych. Budzenie pasji poznawczych, rozwijanie zainteresowań i samorealizacja. Nabycie umiejętności społecznych. Umacnianie więzi z małą ojczyzną, uwrażliwianie na piękno otaczającego świata. Rozwijanie nowych umiejętności.

Odbiorcy projektu:

W realizacji projektu uczestniczyć będzie młodzież z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Rekrutacja będzie dobrowolna. Obok uczestników poprzedniego projektu zostaną włączeni uczniowie z rodzin dysfunkcyjnych, sprawiający kłopoty wychowawcze. Młodzież pod opieką dorosłych będzie poruszała się po terenie prywatnymi samochodami członków stowarzyszenia oraz autobusami.

Opis projektu:

Celem projektu jest poznawanie przeszłości 'małej ojczyzny’ oraz wzmocnienie więzi środowiskowych i międzypokoleniowych, nabycie umiejętności społecznych i pracy w zespole. Zależy nam również na rozbudzeniu pasji poznawczej, nabywaniu przez uczniów nowych umiejętności, zdobywaniu wiedzy z różnych dziedzin, poszukiwaniu talentów. Realizacją projektu, poświęconą ciekawym ludziom i najcenniejszym zabytkom Żuław Gdańskich, chcemy włączyć się w obchody 700-lecia kilku żuławskich wsi, które świętowano w tym roku. Wciąż ubywa cennych obiektów architektonicznych, a wraz z nimi znika dorobek minionych pokoleń. Młodzież z gimnazjów w Cedrach Wielkich i Cedrach Małych oraz ze szkół ponadgimnazjalnych w fotograficznych kadrach ocali ginące piękno. Ważnym elementem projektu jest zaangażowanie uczniów sprawiających kłopoty wychowawcze, z rodzin dysfunkcyjnych i patologicznych. Pozostają oni bierni i bardzo rzadko odnoszą sukcesy. Ich samoocena jest bardzo niska. Umożliwimy im współpracę w zespole, wzmocnimy samoocenę, stworzymy warunki na sukces i obdarzymy zaufaniem. Rozwijanie i doskonalenie umiejętności, uwrażliwianie na piękno i problemy środowiska lokalnego, wskazanie jak ciekawie i praktycznie spędzać czas wolny pozytywnie odciśnie się na tych młodych ludziach. Nauczą się posługiwać aparatem fotograficznym, dyktafonem, rozwiną umiejętność obsługi komputera. Prowadzić będą stronę internetową, pisać artykuły do prasy, a na zakończenie zorganizują wystawę fotograficzną opatrzoną komentarzami, przygotują prezentacje multimedialne i zaprezentują ją przybyłym gościom.

Budżet projektu: 18 300 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Żuławy Gdańskie w Trutnowach

Miejscowość: Trutnowy

Ulica, nr domu i lokalu: Trutnowy 4

Kod pocztowy i Poczta: 83-020 Cedry Wielkie

Województwo: pomorskie

Powiat: gdański

Adres strony internetowej: http://www.zulawy.org

W poszukiwaniu pasji. 700 lat Żuław w obiektywie

6QRV+69 Trutnowy, Polska

Więcej