Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Coś z niczego – trudna sprawa, ale świetna jest zabawa! - 2014

Realizowany przez:

Ochotnicza Straż Pożarna w Bukowcu

Cel:

Celem projektu jest poznanie własnych możliwości, przełamywanie barier w nawiązywaniu nowych relacji oraz pogłębienie wiedzy o środowisku lokalnym.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-18 lat mieszkająca w gminie Brójce.

Opis projektu:

Osią projektu jest spektakl teatru lalek. Uczestnicy przygotowują wiązankę etiud prezentujących „lokalną mitologię” poprzez lalki-symbole (np. wodnik przedstawia historię doliny rzeki Miazgi, boginka snuje opowieść o Wiśniowej Górze). Praca uczestników nad spektaklem polega na dokładnym zaplanowaniu działań i wytyczeniu celów, a także ścisłej współpracy całego zespołu. Realizatorzy szkolą swoje umiejętności podczas warsztatów budowania opowieści, warsztatów lalkarskich, emisji głosu i teatralnych. Opowieść podana w formie spektaklu lalkowego bazującego na lokalnej mitologii, pozwala na stworzenie nowej i ciekawej opowieści oddającej charakter miejsca w niebanalny sposób. Młodzież nawiązuje współpracę z rozmaitymi lokalnymi instytucjami (np. szkoła, kościół, biblioteka) oraz mieszkańcami, zebrane informacje służą do zbudowania kanwy spektaklu. Bazą wyjściową jest mitologia słowiańska (wodnik, rusałka, chochlik.), której postacie służą za „wzór” dla lalek. Młodzi wykorzystują „ekobudulec” np. glinę, rośliny, papier czerpany, słomę przez co osadzają przedstawienie w lokalnym kontekście, czynią je przyjaznym dla środowiska. Finałowy spektakl jest prezentowany na przewoźnej scenie Teatru Lalki i Aktora Pinokio z Łodzi – Wozie Metafizycznym. Zwieńczeniem projektu jest uroczysta parada i premiera spektaklu podczas dożynek. Uczestnicy zapraszają do współpracy lokalnych muzyków, którzy uświetnią przemarsz parady na miejsce wystawienia spektaklu.

Budżet projektu: 9650 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Ochotnicza Straż Pożarna w Bukowcu

Miejscowość: Bukowiec

Ulica, nr domu i lokalu: Bukowiec 71A

Kod pocztowy i Poczta: 66-300 Międzyrzecz

Województwo: lubuskie

Powiat: międzyrzecki

Adres strony internetowej:

Coś z niczego – trudna sprawa, ale świetna jest zabawa!

Bukowiec 34, 66-313, Polska

Więcej