Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Latające Talerze - 2008

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Miłośników Pradoliny Grabowej w Paprotach

Cel:

Celem projektu jest upowszechnienie wśród młodzieży wiejskiej sportów związanych z latającym talerzem (frisbee) takich jak disc golf, frisbee ultimate, dog f., f. rekreacyjne, f. freestyle i uczenie dzięki temu samoorganizacji, odpowiedzialności i planowania, otwartości na nowe, wiary we własne siły i pokazywanie nowych sposobów spędzania wolnego czasu oraz kształcenie umiejętności liderskich.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami działań będzie młodzież, w wieku 13-19 lat, ze wsi Paproty i okolic. Rekrutację przeprowadzą członkowie stowarzyszenia w swoich wsiach. Projekt zostanie wypromowany w szkole w Malechowie poprzez plakaty i na lekcjach W-F, nauczyciel też będzie rekrutującym. Młodzież w ładną pogodę będzie dojeżdżała na miejsce zajęć rowerami, gdy nie będzie to możliwe będą ich dowozić rodzice.

Opis projektu:

Celem projektu jest uczenie samoorganizacji, odpowiedzialności i planowania, zrywania z rutyną, otwartości na nowe i wiary we własne siły. Pokazywanie nowych sposobów spędzania wolnego czasu, wzmacnianie istniejących i przygotowywanie nowych liderów młodzieżowych. W projekcie będzie uczestniczyła młodzież w wieku od 13- 19 lat z Paprot i okolicznych wsi. Działania: promocja projektu; zajęcia wprowadzające w świat latającego talerza; przygotowanie sprzętów do gier z latającym talerzem; praktyczna nauka różnych form gier z dyskiem; przygotowanie pola do disc-golfa oraz przestrzeni do innych gier z frisbee; promocja FLOT- Festiwalu Latającego Talerza; treningi indywidualne w miejscach zamieszkania uczestników projektu; organizacja i realizacja FLOT w Paprotach; spotkanie podsumowujące projekt. Młodzież będzie uczona samoorganizacji, odpowiedzialności, planowania i wiary we własne siły wykonując pod okiem specjalistów kosze do disc-golfa, przygotowując pole do gry, oraz po wcześniejszym przygotowaniu prowadząc naukę disc-golfa dla swoich rówieśników. Dotacja zostanie przeznaczona na zakup sprzętu do wykonania koszy do gry w disc-golfa, zakup talerzy do disc-golfa, opłacenie pracy szkoleniowców, posiłki w trakcie zajęć i festiwalu, materiały promocyjne, koszty biurowe, materiały do organizacji turnieju, przywóz uczniów z Malechowa do Paprot. Efektem projektu będzie: przygotowanie 15 młodzieżowych liderów, upowszechnienie różnych form frisbee wśród młodzieży w gminie Malechowo, przygotowanie miejsca, z którego disc-golf będzie promieniował na Polskę, stworzenie drużyny disc golfa.

Budżet projektu: 10 650 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Miłośników Pradoliny Grabowej w Paprotach

Miejscowość: Paproty

Ulica, nr domu i lokalu: Paproty 8

Kod pocztowy i Poczta: 76-142 Malechowo

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: sławieński

Adres strony internetowej: –

Latające Talerze

Paproty 12A, 76-142, Polska

Więcej