Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ślady Naszej Obecności - 2014

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Trawnikach

Cel:

Celem projektu nawiązanie nowych relacji z rówieśnikami i środowiskiem lokalnym, pozyskanie wsparcia społecznego dla inicjatyw młodzieży.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-19 lat.

Opis projektu:

Tematem wiodącym działań w projekcie jest wykorzystanie środków artystycznego wyrazu do zaangażowania grupy uczestników w życie lokalnej społeczności. Młodzież uczestniczy w zajęciach warsztatowych i plastycznych z elementami projektowania graficznego komputerowego i odręcznego, tworzenia szablonów. Robione przez młodych szablony promują kulturę, sztukę, ekologię, wzniosłe wartości, pozytywne i uniwersalne treści. Uczestnicy mają zadanie odszukać wśród swoich autorytetów złote myśli, ważne cytaty, które mają wpływ na ich życie. Następnie wykonują szablony w formie uproszczonego rysunku graficznego lub kompozycji literniczej i umieszczają je na koszulkach, torbach na zakupy itp. Tekst lub grafikę projektują przy pomocy programu graficznego, drukują wzór szablonu i ręcznie go przygotowują przenosząc na tkaninę, papier, drewno itp. Każde spotkanie grupy jest początkiem nowej akcji artystyczno-społecznej np. zwalczanie pesymizmu mieszkańców przez hasła: te koszulki rozganiają chmurki….., propagowanie zdrowego stylu żywienia: w zdrowym ciele zdrowy duch, współdziałania: lepiej dawać a nie brać – wtedy kimś się możesz stać itp. Zakończenie projektu odbywa się w holu głównym GOK w Trawnikach, gdzie młodzież prezentuje wszystkie projekty graficzne i liternicze stworzone podczas warsztatów. Na wystawę są zaproszeni wszyscy mieszkańcy Trawnik.

Budżet projektu: 9200 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Trawnikach

Miejscowość: Trawniki

Ulica, nr domu i lokalu: Trawniki 604

Kod pocztowy i Poczta: 21-044 Trawniki

Województwo: lubelskie

Powiat: świdnicki

Adres strony internetowej: www.goktrawniki.pl

Ślady Naszej Obecności

Pełczyn 150, 21-044, Polska

Więcej