Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wspomnienie PRLu / Młodzież o PRLu - 2014

Realizowany przez:

Bychawskie Centrum Kultury

Cel:

Celem projektu jest wzmocnienie u młodzieży motywacji do działania na rzecz społeczności lokalnej, pogłębienie wiedzy o środowisku lokalnym i nawiązanie nowych relacji społecznych.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-19 lat, mieszkająca w gminie Bychawa.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu jest życie w okresie PRLu. Uczestnicy projektu poznają warunki życia swoich rodziców i dziadków, ich młodość, życie w czasach bez komputerów, telefonów i internetu. W ramach projektu młodzież przeprowadza wywiady członkami swoich rodzin, a także innymi mieszkańcami miasta. Na podstawie zebranych informacji przygotowuje krótkometrażowy film, przedstawiający życie w okresie PRLu oraz sesję fotograficzną w ubraniach z PRLu. Podczas warsztatów krawieckich uczestnicy szyją stroje z tamtej epoki, które wykorzystują podczas odgrywanych inscenizacji pokazujących absurdy i realia życia z tamtych lat. Odtwarzają zabawki, które towarzyszyły dzieciństwu ich rodziców i dziadków. Zbierają zachowane z tamtego czasu przedmioty. Zakończenie projektu odbywa się w Bychawskim Centrum Kultury i biorą w nim udział wszyscy mieszkańcy. Młodzież organizuje imprezę „przebieraną”, integrująca młodzież i starszych mieszkańców miasta. Uczestnicy wyświetlają film nawiązujący do czasów PRL oraz krótkie inscenizacje, a także prezentują odtworzone stroje wykorzystane do zdjęć.

Budżet projektu: 9640 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Bychawskie Centrum Kultury

Miejscowość: Bychawa

Ulica, nr domu i lokalu: Piłsudskiego 34

Kod pocztowy i Poczta: 23-100 Bychawa

Województwo: lubelskie

Powiat: lubelski

Adres strony internetowej: http://ebck.pl

Wspomnienie PRLu / Młodzież o PRLu

Dąbrowskiej 9, 23-100 Bychawa, Polska

Więcej