Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Z frontem pod prąd - 2014

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna im. Bronisława Pietraka w Garbowie, filia w Bogucinie

Cel:

Celem projektu jest poznanie zasobów własnego środowiska, rozwinięcie umiejętności pozyskiwania partnerów do realizacji zaplanowanych przedsięwzięć oraz budowania trwałych relacji międzypokoleniowych.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-19 lat.

Opis projektu:

Tematem wiodącym projektu jest historia regionu. Uczestnicy podejmują działania na rzecz zebrania unikalnych materiałów i wspomnień żyjących jeszcze świadków historii, biorących udział w walkach na froncie i walce z bandami UPA. Zbierane przez młodzież materiały, zdjęcia, dokumenty archiwalne wzbogacą Internetową Izbę Regionalną. Wyjazdy studyjne do IPN, Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Powstania Warszawskiego mają na celu pokazanie współczesnych sposobów prezentacji materiałów archiwalnych, a także pogłębienie wiedzy historycznej uczestników. Realizatorzy biorą udział w warsztatach filmowych i kręcą filmy dokumentujące relacje świadków II wojny światowej z terenu Bogucina. Przygotowują krótki film dokumentalny i wystawę zbiorów zebranych i opracowanych dokumentów. Zebrane materiały służą również do przygotowania folderu. Młodzież włącza się w organizację lokalnego festynu, podczas którego prezentuje szerokiej publiczności efekty projektu w formie filmu dokumentalnego, wystawy zebranych starych fotografii, materiałów źródłowych i dokumentów pochodzących z domowych archiwów. Na to spotkanie są zaproszeni mieszkańcy Bogucina i sąsiednich miejscowości, lokalne władze, media oraz wszyscy zainteresowani.

Budżet projektu: 13375 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna im. Bronisława Pietraka w Garbowie, filia w Bogucinie

Miejscowość: Garbów

Ulica, nr domu i lokalu: Bogucin 28

Kod pocztowy i Poczta: 21-080 Garbów

Województwo: lubelskie

Powiat: lubelski

Adres strony internetowej: www.garbow.pl/gminna-biblioteka-publiczna

Z frontem pod prąd

Garbów Drugi 160, 21-080 Garbów, Polska

Więcej