Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Laboratorium rekonstrukcji historycznej - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Inicjatyw Wiejskich Mała Ojczyzna

Cel:

Celem projektu jest poznanie zasobów środowiska, zaangażowanie młodzieży w życie lokalne społeczności, poznanie swoich mocnych i słabych stron.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-19 lat mieszkająca na terenie gminy Unisław.

Opis projektu:

Osią projektu, wokół której skoncentrowane są działania młodzieży, jest lokalna historia. W ramach projektu powstaje młodzieżowa grupa rekonstrukcji historycznej. Uczestnicy pracują w zespołach, które odpowiadają za poszczególne aspekty funkcjonowania grupy: rzemieślniczej odpowiedzialnej za przygotowanie kostiumów i rekwizytów na potrzeby inscenizacji, edukacyjnej przygotowującej „Żywe lekcje historii” w placówkach edukacyjnych i promocyjno-logistyczna zajmującej się organizacją i promocją działań. Młodzież angażuje się w życie lokalnej społeczności i edukację historyczną rówieśników. Na podsumowanie projektu uczestnicy organizują żywą lekcję historii dla mieszkańców gminy Unisław. Lekcja jest prowadzona na podstawie przygotowanego scenariusza, z wykorzystaniem własnoręcznie wykonanych strojów i rekwizytów. Uczestnicy promują spotkanie rozwieszając plakaty i pozyskują patronat medialny nad imprezą.

Budżet projektu: 7500 zł

Dotacja: 9200 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Inicjatyw Wiejskich Mała Ojczyzna

Miejscowość: Bruki Unisławskie

Ulica, nr domu i lokalu: Bruki Unisławskie 32B

Kod pocztowy i Poczta: 86-260 Unisław

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: chełmiński

Adres strony internetowej: –

Laboratorium rekonstrukcji historycznej

Bruki Unisławskie 88, 86-260, Polska

Więcej