Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Naszym zdaniem… - 2008

Realizowany przez:

Ochotnicza Straż Pożarna w Chociszewie

Cel:

Zwiększenie umiejętności w zakresie samodzielnego, twórczego i rozwijającego podejmowania inicjatyw na rzecz środowiska lokalnego i ukształtowanie aktywnych postaw z poziomu niskiego do wysokiego poprzez wydawanie gazetki.

Odbiorcy projektu:

Uczestnicy projektu to młodzież ucząca się w wieku 13 -15 lat. Grupa inicjatywna przygotuje plakaty informujące o miejscu i celu spotkania. Celem zainteresowania przygotujemy imienne zaproszenia, a rodzicom dostarczymy ulotki z celem projektu. Po południu kursuje autobus szkolny, którym dojedzie młodzież z innych miejscowości. W wyjątkowych wypadkach dojazd zapewnią rodzice i koordynator.

Opis projektu:

Działania w projekcie zmierzają do tego, aby młodzi ludzie potrafili odkrywać, poznawać, rozumieć, pytać, słuchać oraz nauczyć się wykorzystywać wiedzę, która jest bardzo blisko nich, zachować i przekazywać ją innym. Początkowe działania mają prowadzić do integracji grupy i do wzbudzenia w nich ciekawości i chęci odkrywania tajemnic, poznania wydarzeń zaistniałych w okolicy. Poprzez warsztaty i wyjazdy poznają wyjątkowość miejsca, w którym mieszkają. Poznając losy ludzi, często wyjątkowe, wplecione w wydarzenia historii, kształtują własne różne umiejętności – od zbierania informacji, rozmawiania z dorosłymi, konstruowania opowieści w sposób słowny i plastyczny, aż do prezentowania samego siebie i efektów swojej pracy. Postanowiliśmy to osiągnąć poprzez uczenie się, aktywizację i włączenie się w życie naszej społeczności. Możemy to osiągnąć poprzez wydawanie gazety, w której poruszymy problemy nurtujące naszą młodzież tj. przeciwdziałanie agresji, przemocy i uzależnieniom itp. Grupę naszą stanowi młodzież ucząca się w Gimnazjum w Brójcach. Łączy nas jedno, pasja nauki i chęć zrobienia czegoś dla naszych kolegów i koleżanek. Wydawanie gazety stanie się polem nauki: pisania artykułów, felietonów, przeprowadzania wywiadów, robienia fotografii, spotkań z ciekawymi ludźmi, wymiany z innymi doświadczeń i poglądów. Dzięki tej dodatkowej pracy zdobędziemy umiejętności, które ułatwią nam naukę w szkole i start w dorosłe życie.

Budżet projektu: 14 700 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Ochotnicza Straż Pożarna w Chociszewie

Miejscowość: Chociszewo

Ulica, nr domu i lokalu: Chociszewo

Kod pocztowy i Poczta: 66-304 Brójce 66-304 Brójce

Województwo: lubuskie

Powiat: międzyrzecki

Adres strony internetowej: –

Naszym zdaniem…

Chociszewo 11, 66-304, Polska

Więcej