Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Technika pasją! - 2014

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Papowie Biskupium

Cel:

Celem projektu jest rozwijanie u młodzieży umiejętności analizowania swoich mocnych i słabych stron, właściwej oceny środowiska, poprzez włączenie jej w proces jego poznawania oraz nawiązywanie nowych relacji społecznych.

Odbiorcy projektu:

Młodzieży w wieku od 13 do 19 lat mieszkająca w gminie Papowo Biskupie.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu są zagadnienia związane z robotyką, mechaniką, mechatroniką oraz rozszerzanie podstawowej wiedzy młodzieży z matematyki, fizyki i informatyki. Uczestnicy wykorzystują na zajęciach klocki Lego Mindstorms. Realizatorzy w ramach wizyty studyjnej biorą udział w zajęciach warsztatowych w Akademii Techniczno-Przyrodniczej w Bydgoszczy. Podczas cotygodniowych zajęć z ekspertami zdobywają wiedzę techniczną i nowe umiejętności. Przygotowują pokazy klocków Lego w szkołach i domu dziecka w Chełmnie. Świętowanie projektu pt. „Technika pasją!” przygotowane jest przez uczestników dla wszystkich chętnych mieszkańców, rodziców i znajomych. Młodzież prezentuje pokaz multimedialny z pokazów w szkołach, w Domu Dziecka oraz z wizyty na Uniwersytecie Techniczno Przyrodniczym w Bydgoszczy. Na zakończenie realizatorzy demonstrują gościom umiejętności składania klocków Lego z serii Mindstorms z czujnikami elektronicznymi, serwomechanizmami i komputerową jednostką centralną pozwalającą na konstruowanie robotów i układów automatyki oraz na ich odpowiednie oprogramowywanie.

Budżet projektu: 11440 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Papowie Biskupium

Miejscowość: Papowo Biskupie

Ulica, nr domu i lokalu: 129

Kod pocztowy i Poczta: 86-221 Papowo Biskupie

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: chełmiński

Adres strony internetowej: http://www.papowobiskupie.com.pl

Technika pasją!

Papowo Biskupie 26, 86-221, Polska

Więcej