Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Obok Nas - 2014

Realizowany przez:

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie

Cel:

Celem projektu jest poznanie własnych możliwości oraz nawiązanie relacji i podjęcie działań na rzecz grupy osób upośledzonych umysłowo.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-19 lat.

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu jest promocja regionalnej poezji poprzez przygotowanie przedstawienia teatralnego z udziałem młodzieży rypińskiej oraz osób z upośledzeniem umysłowym i fizycznym. Młodzież angażuje się w role scenarzystów, reżyserów, aktorów i opiekunów osób niepełnosprawnych. Scenariusz przedstawienia oparty jest na interpretacji wierszy Mirosławy Kowalczyk „Gród Rypiński”. W ramach projektu cała grupa uczestniczy w wyjeździe na przedstawienie teatralne wystawiane w teatrze w Płocku. Młodzież i osoby niepełnosprawne mają okazję przyjrzeć się profesjonalnej pracy aktorów, scenarzystów, a po przedstawieniu spotkać się z osobami pracującymi przy realizacji sztuk teatralnych. Grupa projektowa promuje przygotowywane przedsięwzięcie poprzez artykuły do prasy, informacje w lokalnej telewizji na stronach internetowych i Facebooku. Wszyscy uczestnicy projektu są zaangażowani w premierę spektaklu i kolejne przedstawienia przygotowywane dla mieszkańców podczas różnych lokalnych imprez. Po premierze uczestnicy organizują świętowanie i uczczenie projektu. Najpierw wspólny wyjazd do teatru. Jest on nagrodą za trud i zaangażowanie włożony w przygotowanie. Następnie uroczyste spotkanie, na którym młodzi podsumowują całe przedsięwzięcie poprzez pokazanie prezentacji multimedialnej wszystkich etapów projektu. Na prezentację młodzież zaprasza władze samorządowe, przedstawicieli instytucji lokalnych i mieszkańców. Na koniec wspólnego świętowania odbywa się grill.

Budżet projektu: 13107 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie

Miejscowość: Rypin

Ulica, nr domu i lokalu: Warszawska 20

Kod pocztowy i Poczta: 87-500 Rypin

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: rypiński

Adres strony internetowej: http://biblioteka-rypin.pl

Obok Nas

Warszawska 20, 87-500 Rypin, Polska

Więcej