Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Jabłkowa fiesta - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Copernicus przy GP w Ziębicach

Cel:

Celem projektu jest poznanie i sprawdzenie w działaniu swoich mocnych i słabych stron oraz rozwijanie umiejętności komunikacji.

Odbiorcy projektu:

Młodzież gimnazjalna w wieku od 13 do 15 lat z Ziębic i okolic.

Opis projektu:

Wiodącym tematem projektu jest jabłko. Młodzież przygotowuje się do realizacji projektu merytorycznie biorąc udział w prelekcji pracownika zajmującego się dietetyką Uniwersytetu Przyrodniczego na Wydziale Żywności. Następnie dokonuje wyboru gatunku i kupuje jabłka w sadzie w Bardo Śląskim. Kupione owoce są przetwarzane przez uczestników zgodnie ze starymi i wypróbowanymi przepisami, które gromadzą wśród rodziny, znajomych czy w Internecie. Podczas warsztatów kulinarnych uczestnicy przygotowują potrawy, ciasta, soki, którymi częstują swoich młodszych kolegów podczas spotkań w szkołach podstawowych oraz mieszkańców Ziębic podczas akcji promocyjnych organizowanych w centrum miasta. Zebrane i sprawdzone przepisy młodzi wydają w formie książeczki. Młodzież przygotowuje również ulotki informacyjne o zdrowotnych właściwościach jabłek i propagujące zdrowy styl życia w środowisku lokalnym. Świętowanie zakończenia projektu następuje podczas zaplanowanego i zorganizowanego przez uczestników wyjazdu do Kotliny Kłodzkiej. Jest to czas na podsumowania zrealizowanych działań i podzielenie się zebranymi doświadczeniami.

Budżet projektu: 9810 zł

Dotacja: 7500 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Copernicus przy GP w Ziębicach

Miejscowość: Ziębice

Ulica, nr domu i lokalu: Spacerowa 2

Kod pocztowy i Poczta: 57-220 Ziębice

Województwo: dolnośląskie

Powiat: ząbkowicki

Adres strony internetowej: http://www.gimziebice.szkolnastrona.pl

Jabłkowa fiesta

Spacerowa 2, 57-220 Ziębice, Polska

Więcej