Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wszyscy Kochają Marilyn - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Tuczno, Moje Małe Kujawy

Cel:

Celem projektu jest wzrost kompetencji społecznych w zakresie: rozwoju umiejętności nawiązywania kontaktów rówieśniczych oraz kontaktów ze starszymi mieszkańcami wsi; rozwój umiejętności poszukiwania partnerów, sprzymierzeńców pomocnych do zrealizowania określonego celu; wzrost samooceny i aspiracji.

Odbiorcy projektu:

Grupa 23 osób w wieku od 13 do 14 lat zamieszkujące okolice wsi Tuczno.

Opis projektu:

Główną osią projektu jest życie młodzieży w latach 50 i 60 XX wieku, czyli młodość dziadków i babci uczestników projektu. Młodzież poszukuje informacji na tematy dotyczące młodzieży sprzed 50 lat czyli: mody, muzyki, filmu, wizażu, tańca, techniki, sposobów spędzania wolnego czasu czyli gier i zabaw podwórkowych, historii „Kozy”, ciekawych anegdot „jak to dawniej bywało”. W ramach projektu młodzież uczy się robić zdjęcia tradycyjną metodą – w ciemni fotograficznej, aparatami z lat 60-tych. Pracują nad uruchomieniem starego projektora, by poczuć smak oglądania filmów na kliszy. Młodzież pracuje wspólnie z dorosłymi, którzy pamiętają stare sprzęty i potrafią je naprawić i obsługiwać. Przy pomocy maszyny do szycia odtwarzają stroje z epoki, poszukują starych płyt winylowych i naprawiają adapter. Współpracują z fryzjerką by odtworzyć dawne fryzury i makijaż. Przygotowują ciemnię gdzie starymi technikami wywołują zdjęcia zrobione aparatem z kliszą. Każde z tych działań opisują w broszurce. Uczestnicy projektu organizują imprezę „Noc Muzeów” poświęconą okresowi lat 50 i 60 XX wieku oraz wystawy fotograficzne ze starych zdjęć dziadków, babć, sąsiadów wraz z opisem trendów panujących w tamtym okresie. Wystawy te tworzą mini historię Tuczna lat 50-60. Wszystkie te działania rozwijają umiejętności nawiązywania kontaktów, poszukiwania partnerów i sprzymierzeńców, zmieniają nastawienie osób starszych do młodzieży, co przyczynia się do wzrostu samooceny i aspiracji młodych ludzi. Na zakończenie projektu uczestnicy projektu przygotowują dla wszystkich mieszkańców Dzień „Zabaw podwórkowych” w klimacie lat 50-tych i 60-tych.

Budżet projektu: 52 050 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Tuczno, Moje Małe Kujawy

Miejscowość: Tuczno

Ulica, nr domu i lokalu: Pakoska 33

Kod pocztowy i Poczta: 88-180 Złotniki Kujawskie

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: inowrocławski

Adres strony internetowej: http://zpotuczno.pl

Wszyscy Kochają Marilyn

Pakoska 33, 88-180 Tuczno, Polska

Więcej