Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Strefa Wyobraźni - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Inicjatyw Niezwykłych

Cel:

Rozwijanie i zwiększenie aktywności, wiary we własne siły i umiejętności pracy w grupie, nawiązywanie nowych relacji dla osiągnięcia wspólnego sukcesu. Wyzwolenie własnego potencjału i wyobraźni poprzez aktywizację środowiska młodzieżowego, organizację życia kulturalnego i imprez dla środowiska lokalnego.

Odbiorcy projektu:

27 osób w wieku 13-19 lat z terenu gminy Lubasz.

Opis projektu:

Osią tematyczną projektu jest organizowanie wydarzeń w środowisku lokalnym: eventów, koncertów, przedstawień dla różnych grup wiekowych i instytucji formalnych i nieformalnych w gminie i powiecie, imprez młodzieżowych i konkursów. Uczestnicy projektu działają w pięciu obszarach: literackim, fotograficznym, działalności zespołu muzyczno-wokalnego, tanecznym i teatralnym. Młodzież bierze udział w pracach jednej lub kilku grup. Efektem wspólnej pracy jest stworzenie musicalu „MY – Słowem i tańcem malowane”, przygotowanie publikacji na temat realizacji projektu „Biuletynu kulturalnego”, utworzenie portalu internetowego, gdzie zamieszczane są informacje z wydarzeń i działań w projekcie. Takie działania promocyjne propagują aktywność społeczną uczestników i tworzą pozytywny klimat współpracy z partnerami. Scenariusz musicalu jest efektem wspólnej pracy. Stroną muzyczną zajmuje się zespół muzyczno-wokalny. Młodzież bierze udział w warsztatach ze śpiewu i kompozycji z specjalistami w tej dziedzinie. Grupa literacka pisze teksty do piosenek, scenek teatralnych i teksty do biuletynu oraz na stronę internetową i do prasy. Grupa fotograficzna tworzy obrazy do musicalu, pojawiające się w tle i tworzące integralną część spektaklu. Grupa teatralna koncentruje się na przygotowaniu scenek teatralnych i pantomimy. Młodzi aktorzy pracują nad dykcję, ruchem scenicznym, ogólnym wyrazem artystycznym musicalu. Grupa taneczna przygotowuje choreografię. Każdy z uczestników uczy się właściwych zachowań w miejscach publicznych, opanowania tremy, nawiązywania kontaktów i prowadzenia konwersacji, planowania i realizacji swoich działań i konsekwentnej realizacji, poszukiwania alternatywnych rozwiązań, poznaje swoje atuty i słabości. Publiczna prezentacja musicalu jest ostatnim etapem projektu, podsumowującym wszystkie działania.

Budżet projektu: 53 689 zł

Dotacja: 39 400 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Inicjatyw Niezwykłych

Miejscowość: Lubasz

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 6

Kod pocztowy i Poczta: 64-720Lubasz

Województwo: wielkopolskie

Powiat: czarnkowsko-trzcianecki

Adres strony internetowej: –

Strefa Wyobraźni

Szkolna 6, 64-720 Lubasz, Polska

Więcej