Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzieżowy Instytut Filmowy - 2014

Realizowany przez:

Unisławskie Towarzystwo Historyczne

Cel:

Celem projektu jest nabycie umiejętności społecznych (praca w grupie, komunikacja, organizacja pracy, publiczne wystąpienia) i praktycznych (obsługa kamer, statywów fly-cam, montaż video) poprzez stworzenie Młodzieżowego Instytutu Filmowego.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 młodych ludzi w wieku 15-19 lat z Unisławia

Opis projektu:

Uczestnicy projektu zakładają Młodzieżowy Instytut Filmowy, w ramach którego zajmują się logistyką, marketingiem i promocją, poznają technologie cyfrowe, grają i piszą scenariusze filmowe oraz przeprowadzają badania i analizy historyczne. Zadaniem MIF jest stworzenie przygodowego filmu fabularnego opartego na tajemnicach życia i działalności Mikołaja Kopernika, odkrytych przez młodzież w źródłach pisanych, jak i dziełach sztuki. Praca przy tej produkcji jest elementem wiążącym wszelkie działania projektowe. MIF wydaje film na płytach DVD oraz udostępnia go w Internecie. Przy realizacji filmu młodzież zdobywa umiejętności społeczne, takie jak praca w grupie, komunikacja z wieloma instytucjami, organizacja i zarządzanie projektem, planem filmowym itp. Dzięki udziałowi w warsztatach uczestnicy uczą się i trenują umiejętności praktyczne związane z obsługą kamer i statywów poziomujących, obróbką materiału video. Młodzież planuje i organizuje wspólne wyjazdy do miejsc, gdzie mogą odnaleźć odpowiednie materiały i informacje historyczne. Uczestnicy biorą udział w projektowaniu loga MIF, warsztatach aktorskich, filmowych, montażowych. Podejmują kontakty z wieloma instytucjami potrzebnymi w realizacji filmu np. Uniwersytetem Jagiellońskim, Komendą Główną Policji w Warszawie, Kapitułą Warmińską, UMK w Toruniu. O swoich działaniach informują prasę lokalną, tworzą specjalny kanał na YouTube. Na zakończenie projektu organizują wielką premierę filmową w Unisławiu popartą dużą akcją reklamową.

Budżet projektu: 50 000 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Unisławskie Towarzystwo Historyczne

Miejscowość: Unisław

Ulica, nr domu i lokalu: Lipowa 31

Kod pocztowy i Poczta: 86-260 Unisław

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: chełmiński

Adres strony internetowej: http://

Młodzieżowy Instytut Filmowy

Lipowa 48, 86-260 Unisław, Polska

Więcej