Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Historia popycha do działania - 2014

Realizowany przez:

Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe „TARCZA”

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie wiary we własne możliwości liderskie, poznanie swoich mocnych i słabych stron oraz doskonalenie umiejętności planowania na podstawie wydarzeń historycznych.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodzieży z Gminy Byczyna uczęszczająca do Technikum w Polanowicach

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu jest życie w średniowiecznym grodzie. Młodzież poznaje historię, zwyczaje, pracę i obowiązki dawnych mieszkańców. Na podstawie zebranych informacji i doświadczeń przygotowuje wolumin dokumentujący wszystkie warsztaty, a tym samym czynności ludzi żyjących w tamtych czasach. Młodzież zwiedza Gród Rycerski, ręczne szyje stroje damskie i męskie z czasów średniowiecza, uczy się elementów kowalstwa, wykonuje ozdoby ceramiczne – medaliony, wisiory. Ważnym elementem projektu jest poznanie budowy i działania machin oblężniczych. Z tą wiedzą uczestnicy odtwarzają plany, a następnie wykonują replikę machiny oblężniczej w odpowiedniej skali. Uczestnicy zwiedzają warowny zamek w Malborku i prawdziwą kuźnię kowalską w Kuniowie. Część spotkań i warsztatów odbywa się w drewnianym Grodzie Rycerskim. Działania młodzieży wspierają eksperci z tematu archeologii, historii, krawiectwa średniowiecznego, fechtunku, kowalstwa i ceramiki. Podczas wszystkich warsztatów, spotkań i wizyt młodzież robi zdjęcia, które są wykorzystane do przygotowania końcowego woluminu, ukazującego czynności w średniowiecznym życiu codziennym. Na zakończenie projektu młodzież organizuje jarmark średniowieczny, który jest okazją do zaprezentowania uszytych strojów, ozdób i zademonstrowania działania repliki maszyny oblężniczej dla zaproszonych gości.

Budżet projektu: 31 425 zł

Dotacja: 25 100 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe „TARCZA”

Miejscowość: Polanowice

Ulica, nr domu i lokalu: Polanowice 92

Kod pocztowy i Poczta: 46-220 Byczyna

Województwo: opolskie

Powiat: kluczborski

Adres strony internetowej: http://bso.tarcza.info

Historia popycha do działania

Polanowice 40, 46-220, Polska

Więcej