Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Skacząc w dorosłość - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie 'Towarzystwo Przyjaciół Gminy Tuczępy’

Cel:

Celem projektu jest rozwój aktywności młodzieży uzdolnionej twórczo, stworzenie grupy świadomej swego potencjału i możliwości, która swymi działaniami wzmocni wszystkich jej członków i pozwoli na ich wszechstronny rozwój artystyczny.

Odbiorcy projektu:

20-osobowa grupa młodzieży w wieku 14 – 18 lat.

Opis projektu:

Tematem przewodnim działań młodzieży jest taniec Jumptsyle, który charakteryzuje się zdecydowanymi twardymi i silnymi podskokami i uderzeniami o podłoże ziemi, w rytm muzyki house. Młodzież uczestnicząca w projekcie działa w trzech grupach i obszarach: grupa taneczna, grupa prasowa i grupa filmowo-fotograficzna. Wspólnym mianownikiem jest taniec Jumpstyle. Grupa taneczna zajmuje się doskonaleniem swoich umiejętności tanecznych podczas zajęć z instruktorem i innymi grupami tanecznymi. Bierze udział w zajęciach podnoszących ogólną sprawność fizyczną, uczy się podczas spotkań z dietetykiem zasad prawidłowego odżywiania. Równolegle działa grupa prasowa, która opisuje realizowane w projekcie działania, przygotowuje na temat tańca i grupy artykuły publikowane w mediach: lokalnej gazecie, na stronie internetowej Gminy Tuczępy i Stowarzyszenia. Uczestnicy tej grupy przygotowują się do swoich zadań biorąc udział w warsztatach dziennikarskich i spotkaniach z dziennikarzami. Trzecia grupa uczestników projektu zajmuje się filmowaniem i fotografowaniem. Dokumentuje wszystkie działania całej grupy projektowej. Wiedzę jak to robić, zdobywa podczas szkoleń z profesjonalistą fotografikiem. Zasady nagrywania krótkich form filmowych uczestnicy tej grupy poznają na szkoleniu z montażystą oraz podczas wizyty w Telewizji Polskiej. Wielkim finałem projektu jest zorganizowanie przez uczestników Zlotu Grup Jumpstyle w Tuczępach i prezentacja publiczna swoich umiejętności.

Budżet projektu: 43 974 zł

Dotacja: 35 200 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie 'Towarzystwo Przyjaciół Gminy Tuczępy’

Miejscowość: Tuczępy

Ulica, nr domu i lokalu: Tuczępy 36

Kod pocztowy i Poczta: 28-142 Tuczępy

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: buski

Adres strony internetowej: –

Skacząc w dorosłość

Tuczępy 28, 28-142, Polska

Więcej