Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Zero tolerancji dla nadwiślańskiej nudy - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Rozwoju”

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie umiejętności pracy w grupie, pozyskania wsparcia społecznego poprzez nawiązanie nowych relacji, naukę praktycznych umiejętności, samodzielności w realizacji zadań, odpowiedzialności za swoje czynny oraz lepsze poznanie środowiska lokalnego i praca na jego rzecz poprzez uatrakcyjnienie życia różnym grupom mieszkańców.

Odbiorcy projektu:

Grupa 23 osób z gminy i miasta Wyszogród.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu są działania związane z uatrakcyjnieniem czasu wolnego młodych ludzi. Uczestnicy projektu podczas warsztatów poznają swoje mocne i słabe strony, i dzięki wsparciu profesjonalistów pracują nad rozwinięciem swoich umiejętności. Ćwiczą grę na instrumentach, śpiew, biorą udział w zajęciach fotograficznych, filmowych i informatycznych. Młodzież przygotowuje się do roli lokalnych animatorów życia kulturalnego. Organizuje lokalne imprezy – nocne kino, festiwal, wycieczki z przewodnikiem tramwajem wodnym, konkursy. Angażuje się w imprezy dla dzieci i dla dorosłych. Uczestnicy nawiązują współpracę z lokalnymi organizacjami i wspólnie przygotowują dla mieszkańców Wyszogrodu imprezy związane z obchodami świąt, podtrzymywaniem lokalnych tradycji i zwyczajów związanych z Wisłą. Biorą udział w lokalnych pracach archeologicznych poszerzających ich wiedzę o historii miasta. Organizują wspólne wyjazdy poszerzające ich wiedzę historyczną i umiejętności potrzebne do oprowadzania wycieczek – pracy lokalnego przewodnika. Poszczególne etapu projektu są dokumentowane na taśmie filmowej. Na zakończenie projektu zmontowany film jest główną atrakcją wspólnego spotkania podsumowującego, w którym uczestniczy młodzież i pozyskani partnerzy.

Budżet projektu: 53 590 zł

Dotacja: 35 800 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Rozwoju”

Miejscowość: Wyszogród

Ulica, nr domu i lokalu: Rębowska 52

Kod pocztowy i Poczta: 09-450 Wyszogród

Województwo: mazowieckie

Powiat: płocki

Adres strony internetowej: http://www.razem-dla-rozwoju.pl

Zero tolerancji dla nadwiślańskiej nudy

Rębowska 52, 09-450 Wyszogród, Polska

Więcej