Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Aby nie targał nami wiatr… - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Chociszewo – Wspólna Przyszłość w Chociszewie

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie wiary we własne możliwości, umiejętności wykorzystania tego co sprzyja młodzieży i zjednania wsparcia społecznego poprzez wielokierunkowe działanie Biura Odkrytych Możliwości.

Odbiorcy projektu:

Grupa 22 osób w wieku 13 – 18 lat z miejscowości Chociszewo, Brójce, Lutol Suchy, Rogoziniec i Stary Dwór.

Opis projektu:

Uczestnicy projektu tworzą platformę informacyjną dostarczającą młodzieży i społeczności lokalnej informacji i wiedzy o życiu społecznym, kulturalnym i sportowym. Uczestnicy zajmują się obserwacją swojego środowiska, dokumentują zmiany zachodzące w okolicy, odkrywają szanse dla wsi i jej mieszkańców, chronią przed zapomnieniem niezwykłe osoby i miejsca. Podejmują aktywne działania zapobiegające wykluczeniu społecznemu młodzieży. Młodzież na platformie umieszcza krótkie etiudy filmowe będące odpowiedzią na poznany lokalny problem czy temat, który ją bezpośrednio dotyka. Uczestnicy projektu piszą scenariusz i przygotowują małą formę teatralną, którą przedstawiają młodzieży szkolnej, pracownikom przedsiębiorstw, samorządowcom i mieszkańcom okolicznych wiosek. Tworzą studio telewizyjne zajmujące się transmisją ważnych lokalnych wydarzeń. Pracują w czterech grupach zadaniowych: promocyjnej, dziennikarskiej, filmowo-aktorskiej i technicznej. Grupy działają niezależnie, ale też podejmują wspólne działania w zależności od okoliczności. Dla lepszego działania i monitoringu powołany jest Zespół Projektowy. Metoda stosowana w tym projekcie zakłada przyjrzenie się problemom młodzieży przez pryzmat obiektywu kamery i podjęcie próby rozwiązania tych problemów. Obiektyw kamery pozwala spojrzeć w sposób szeroki, ująć w różny sposób temat i dotrzeć do różnych odbiorców. Podczas spotkania podsumowującego młodzież poprowadzi panel dyskusyjny na temat zebranych przez siebie materiałów informacyjnych oraz wystawi spektakl teatralny.

Budżet projektu: 52 750 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Chociszewo – Wspólna Przyszłość w Chociszewie

Miejscowość: Chociszewo

Ulica, nr domu i lokalu: Chociszewo 44

Kod pocztowy i Poczta: 66-304 Brójce

Województwo: lubuskie

Powiat: międzyrzecki

Adres strony internetowej: –

Aby nie targał nami wiatr…

Chociszewo 6, 66-304, Polska

Więcej