Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Dawne czasy nie minęły. - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Ziemi Lipowieckiej

Cel:

Celem projektu jest rozwój kompetencji społecznych poprzez zdobycie umiejętności wykorzystania zasobów lokalnych, które mogą sprzyjać realizacji działań.

Odbiorcy projektu:

Młodzieży w wieku 13-19 lat z powiatu Chrzanów i Oświęcim.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu, wokół którego skupione są działania, jest archeologia eksperymentalna dotycząca epoki średniowiecza. Młodzież pracuje podzielona na grupy tematyczne związane z rękodziełem, łucznictwem, szermierką, budową miniatur machin oblężniczych, dawnym budownictwem i tworzeniem gier historycznych. Uczestnicy zdobywają wiedzę pod okiem ekspertów z wybranych przez siebie obszarów. Oprócz wiedzy teoretycznej młodzież samodzielnie wykonuje przy wykorzystaniu dawnych metod, narzędzi i materiałów przedmioty z epoki, uczy się strzelania z łuku i władania dawną bronią w oparciu o zasady kodeksu rycerskiego, projektuje miniatury machin oblężniczych i buduje zgodnie ze średniowiecznymi zasadami. Uczestnicy poszczególnych grup starają się aby każdy etap ich pracy był dokumentowany i pokazany podczas wspólnych spotkań pozostałym członkom grupy. Młodzież w ramach poszczególnych grup przygotowuje pokazy dla rówieśników i dorosłych mieszkańców wsi, wspólnie organizuje pokazy ginących zawodów, zajęcia multimedialne historyczne i sportowe. Podczas wyjazdów stara się zdobyć wiedzę o miejscach, które mogą pogłębić ich wiedzę historyczną i bezpośrednio dotyczą wybranych specjalności. Na zakończenie projektu wszystkie grupy prezentują swoje umiejętności i wykonane samodzielnie średniowieczne przedmioty podczas otwartej imprezy – turnieju rycerskiego.

Budżet projektu: 50 000 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Ziemi Lipowieckiej

Miejscowość: Wygiełzów

Ulica, nr domu i lokalu: Lipowiecka 3

Kod pocztowy i Poczta: 32-551 Babice

Województwo: małopolskie

Powiat: chrzanowski

Adres strony internetowej: –

Dawne czasy nie minęły.

Lipowiecka 3, 32-551 Wygiełzów, Polska

Więcej