Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Pasje, bziki czyli Złotnicki Media Team - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na rzecz środowiska lokalnego gminy Złotniki Kujawskie „Równe Szanse”

Cel:

Celem projektu jest wzrost umiejętności nawiązywania relacji i zjednywania sobie innych, współpracy w grupie, a także zwiększenie wiary we własne możliwości.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 gimnazjalistów z terenu gminy Złotniki Kujawskie

Opis projektu:

Osią tematyczną projektu są pasje młodych i dorosłych mieszkańców Złotnik Kujawskich. Poznawanie i promowanie zasobów środowiska lokalnego poprzez dotarcie do ludzi z pasją, wywiady z nimi, przygotowanie kampanii reklamowej, a także odkrywanie atrakcyjnych miejsc w gminie, zaprojektowanie ścieżki turystycznej i wykonanie makiety gminy. Uczestnicy projektu wyszukują wśród mieszkańców gminy osoby, które mają niezwykłe zainteresowania. Przeprowadzają z nimi wywiady, robią zdjęcia, a opracowany materiał umieszczają na blogu i w regularnie wydawanej gazetce. Do przeprowadzenia tych działań młodzież przygotowuje się na warsztatach dziennikarskich. Przez cały czas realizacji projektu uczestnicy intensywnie pracują nad jego promocją w środowisku lokalnym. Opracowują podczas zajęć z reklamy i promocji logo projektu, prowadzą kampanię promującą wybranych, lokalnych pasjonatów. Część grupy skupiona jest na działaniach technicznych związanych z adaptacją pomieszczenia na spotkania grupy projektowej, projektowaniem ścieżki turystycznej po gminie oraz wykonaniem makiety gminy. Wspólnym, kluczowym działaniem wszystkich uczestników jest stworzenie filmu promującego gminę Złotniki Kujawskie (na podstawie zebranych materiałów – zdjęcia, wywiady, krótkie filmiki, imprezy lokalne). Młodzież wspólnie organizuje imprezy o charakterze lokalnym o różnej tematyce (zbieżnej z pasjami ludzi, z którymi nawiązali relacje). Odbywają się wyjazdy inspirowane spotkaniami z pasjonatami: koncert, muzeum etnograficzne, planetarium. Podsumowaniem projektu jest zlot pasjonatów z terenu gminy pod nazwą „Giełda Złotnickich Pasji”, publiczna prezentacja ich kolekcji i zainteresowań, prezentacja filmu, makiety gminy oraz ścieżki turystycznej po gminie.

Budżet projektu: 54 660 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na rzecz środowiska lokalnego gminy Złotniki Kujawskie „Równe Szanse”

Miejscowość: Złotniki Kujawskie

Ulica, nr domu i lokalu: Powstańców Wlkp. 1

Kod pocztowy i Poczta: 88-180 Złotniki Kujawskie

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: inowrocławski

Adres strony internetowej: http://

Pasje, bziki czyli Złotnicki Media Team

Szkolna 8, 88-180 Złotniki Kujawskie, Polska

Więcej