Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzieżowa Akademia Filmu i Fotografii 'MŁODZI OBIEKTYWni’ - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych Wektor w Koluszkach

Cel:

Zwiększenie umiejętności skutecznego planowania własnych działań i ich realizacji w grupie poprzez działania filmowe, fotograficzne, animacyjne w ramach Młodzieżowej Akademii Filmu i Fotografii.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodzieży w wieku 13-17 lat z gminy Koluszki.

Opis projektu:

W ramach MAFF-u uczestnicy projektu wcielają się w role młodzieżowych animatorów kultury w swoim środowisku. Młodzież poznaje tradycje filmowe Koluszek i regionu. Bierze udział w wycieczkach edukacyjnych do Łódzkiej Szkoły Filmowej, Muzeum Kinematografii, Muzeum Animacji SE-MA-FOR. Poznaje tajniki filmowania i fotografii w ManiaStudio w Koluszkach. Zbiera informacje o sztuce filmowej i doświadczenia prawdziwych realizatorów, którymi dzieli się z rówieśnikami, rodzicami, nauczycielami, władzami, mieszkańcami Koluszek w biuletynie „Filmowo w Koluszkach – historia i współczesność”. Młodzież uczy się planowania i organizacji działań, w których sama uczestniczy i które przygotowuje dla środowiska w ramach oferty MAFF-u. Bierze udział w plenerach filmowych i fotograficznych, organizuje poplenerowe wystawy prac i pokazy własnych etiud filmowych, kręci własne filmy „My!- portrety młodych”. Organizuje Filmową Noc Listopadową – opracowuje program i zajmuje się sprawami technicznymi i formalnymi tego przedsięwzięcia. Opracowuje scenariusze i prowadzi filmowe spotkania edukacyjne pod hasłem „Filmowe czary” dla swoich rówieśników, uczniów koluszkowskich SP, przedszkoli, nauczycieli i rodziców. Młodzież jest autorem i prowadzącym internetowy konkurs „Kadr”. Uczestniczy w warsztatach psychologicznych „Dlaczego jestem wyjątkowy?”, które wspierają rozwój indywidualny każdego z uczestników projektu. Podsumowująca impreza środowiskowa jest okazją do pokazania przygotowanych przez młodzież materiałów filmowych, zdjęć, multimedialnej kroniki projektu i prezentacji laureatów poszczególnych konkursów.

Budżet projektu: 50 000 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych Wektor w Koluszkach

Miejscowość: Koluszki

Ulica, nr domu i lokalu: Zagajnikowa 12/1

Kod pocztowy i Poczta: 95-040 Koluszki

Województwo: łódzkie

Powiat: łódzki wschodni

Adres strony internetowej: –

Młodzieżowa Akademia Filmu i Fotografii 'MŁODZI OBIEKTYWni’

Zagajnikowa 10, 95-040 Koluszki, Polska

Więcej