Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ludzie dla zwierząt – zwierzęta dla ludzi. - 2014

Realizowany przez:

Fundacja Centrum Edukacji i Aktywizacji Społecznej

Cel:

Celem projektu jest rozwój umiejętności zjednywania innych wokół ważnych dla młodzieży spraw. Dodatkowo celem projektu jest rozwinięcie w jego uczestnikach umiejętności planowania, wyznaczania sobie celów i tworzenia strategii dochodzenia do nich.

Odbiorcy projektu:

Grupa 25 osób w wieku 14-15 lat z gminy Celestynów.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu jest ochrona bezdomnych zwierząt. Uczestnicy, poprzez nawiązanie kontaktów i współpracy z wybranymi ngo’sami (zajmującymi się prawami zwierząt), instytucjami lokalnymi, znanymi osobami, podejmują działania na rzecz zwierząt w swoim środowisku. Poprzez udział w warsztatach dziennikarskich młodzież świadomie korzysta z narzędzi medialnych – strony www, funpaga na FB, materiałów promocyjnych i serwisów www. Nawiązuje kontakty ze znanymi osobami, które popierają akcję adoptowania zwierząt schroniskowych. Część grupy współpracuje ze schroniskiem w Celestynowie i wspólnie z dyrekcją ustala plan działań wolontariackich (m. in. organizują nagłaśnianie i moderowanie psiej adopcji, konkursy dla gimnazjów powiatu otwockiego). Grupa edukacyjna ma za zadanie informowanie społeczności lokalnej na temat właściwej opieki nad zwierzętami, bezpieczeństwa w kontakcie ze zwierzęciem. Uczestnicy współpracują z organizacją zajmującą się dogoterapią i z jej udziałem organizują spotkania w przedszkolu, szkole (profilaktyka ugryzień, komunikacja z psem itp.) Opracowują we współpracy z ekspertami ulotki, broszury, jak zachowywać się w kontakcie z nieznanym zwierzęciem, jakie podjąć kroki widząc krzywdę zwierzęcia. Wszystkie grupy wspólnie przygotowują końcową publikację. Raz na miesiąc uczestnicy spotykają się, aby podsumować swoje doświadczenia, wymienić się informacjami. Uczestnicy podczas realizacji poszczególnych działań uczą się komunikować, słuchać, motywować innych do działania i wspierać ważne idee, uczą się odpowiedzialności za siebie i grupę, w której działają. Podczas spotkania podsumowującego zaplanowana jest debata nt. poprawy sytuacji zwierząt w gminie Celestynów oraz prezentacja materiałów i publikacji przygotowanych przez młodzież.

Budżet projektu: 42 120 zł

Dotacja: 32 400 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Fundacja Centrum Edukacji i Aktywizacji Społecznej

Miejscowość: Ponurzyca

Ulica, nr domu i lokalu: Ponurzyca 29

Kod pocztowy i Poczta: 05-430 Celestynów

Województwo: mazowieckie

Powiat: otwocki

Adres strony internetowej: http://ceas.edu.pl

Ludzie dla zwierząt – zwierzęta dla ludzi.

Ponurzyca 29, 05-430, Polska

Więcej