Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Strachy na wróble - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Bractwo Nowego Światła

Cel:

Celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy uczestników projektu na temat regionu, doskonalenie umiejętności komunikacyjnych, pracy w grupie, radzenia sobie z problemami i stresem, nabycie umiejętności z zakresu marketingu, fotografii, grafiki komputerowej, rękodzieła oraz stworzenie miejsca spotkań dla młodzieży.

Odbiorcy projektu:

Grupa 23 osób w wieku 13-19 lat z gminy Błażowa.

Opis projektu:

Główne działania projektu skupiają się wokół powstania i promocji szlaku przyrodniczo-etnograficzno-historycznego. Młodzież przygotowuje się podczas warsztatów etnograficznych i rękodzielniczych do fachowego zbierania informacji o lokalnych tradycjach, obrzędach, rytuałach ludowych ze szczególnym rozwinięciem tematu budowania „stracha na wróble”. Dzięki wyjazdom do muzeów etnograficznych uczestnicy poznają inne tradycje kulturowe i poznają możliwości atrakcyjnego eksponowania zebranych przez siebie materiałów. Podczas warsztatów fotograficznych grupa przygotowuje się do przeprowadzenia sesji fotograficznej utrwalającej miejsca, ludzi i krajobrazy gminy Błażowa. W czasie projektu grupa zorganizuje w Domu Kultury w Sołonce miejsce wspólnych spotkań dla siebie i rówieśników. Wprowadzenie metody pracy zespołowej – rozwija umiejętności podejmowania decyzji w grupie, rozwiązywania konfliktów, wyrażania własnych opinii, słuchania innych osób, poszukiwania kompromisów. Przygotowana podczas warsztatów dziennikarskich i marketingowych młodzież prowadzi promocję swoich działań w lokalnych mediach oraz opracowuje materiały promujące przygotowany szlak. Do swoich działań projektowych uczestnicy zdobywają sojuszników wśród mieszkańców, władz samorządowych, instytucji lokalnych. Przy okazji uroczystego otwarcia szlaku przyrodniczo-etnograficzno-historycznego młodzież jest przewodnikiem dla zaproszonych gości, pokazuje zebrane materiały, prezentuje opracowany informator turystyczny po gminie Błażowa.

Budżet projektu: 48 863 zł

Dotacja: 38 000 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Bractwo Nowego Światła

Miejscowość: Błażowa

Ulica, nr domu i lokalu: Armii Krajowej 30

Kod pocztowy i Poczta: 36-030 Błażowa

Województwo: podkarpackie

Powiat: aleksandrowski

Adres strony internetowej: http://bns.org.pl

Strachy na wróble

Armii Krajowej 30, 36-030 Błażowa, Polska

Więcej