Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Opowieść Złotoryjska - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Nasze Rio

Cel:

Celem projektu jest zdobycie umiejętności skutecznego działania (planowania i realizacji) poprzez zorganizowanie ważnej dla społeczności inicjatywy oraz pobudzenie aktywności młodzieży poprzez stałą współpracę z różnymi instytucjami i środowiskiem; nawiązanie więzi rówieśniczych i międzypokoleniowych; rozwinięcie umiejętności społecznych – komunikacji, autoprezentacji, pracy w grupie; nabycie umiejętności kreatywnego wykorzystania wiedzy, podniesienie samooceny i wiary we własne siły.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodych ludzi w wieku 14-19 lat z Miasta i Gminy Złotoryja.

Opis projektu:

Osią tematyczną projektu jest zekranizowanie niedawno wydanej powieści o dwóch rodzinach zamieszkujących powojenną Złotoryję. Powieść opowiada o losach mieszkańców Złotoryi w okresie sprzed wysiedlenia Niemców i po przyjeździe Polaków na te tereny. Temat jest bardzo ważny dla tożsamości dzisiejszych mieszkańców. Młodzież pracuje nad tematem samodzielnie w grupach zadaniowych metodą projektową. Część uczestników projektu posiada podstawowy sprzęt i ma doświadczenie w realizacji filmów, w grupie są również młodzi graficy, fotograf, osoby grające w teatrze. W realizację filmu zaangażowali się eksperci: filmowcy, historycy, rekonstruktorzy (głównie lokalni), którzy prowadzą warsztaty, a także pomagają młodzieży na planie filmowym poprzez konsultacje scenariusza, tłumaczenie tekstów na niemiecki. Uczestnicy projektu podczas wyjazdu integracyjnego i serii warsztatów przygotowują się do realizacji poszczególnych zadań. Równolegle trwają prace nad scenariuszem filmu i pozyskaniem odpowiednich przedmiotów z tamtego okresu do przygotowania scenografii. Grupa wspólnie przeprowadza casting, który wyłoni osoby grające poszczególne postacie. Wszyscy mieszkańcy są na bieżąco informowani o postępach w realizacji projektu. Prowadzone działania wymagają od uczestników nawiązywania nowych relacji z różnymi instytucjami i osobami w środowisku lokalnym. Działania artystyczne uczą pracy zespołowej, komunikacji i otwartego wyrażania siebie, przekraczania barier wstydu i nieśmiałości. Poszerzają ich wiedzę o sobie i historii swojego miasta. Młodzież przygotowuje wielką premierę na zakończenie projektu, podczas której zostanie pokazany film i główni bohaterowie – uczestnicy projektu.

Budżet projektu: 59 760 zł

Dotacja: 39 000 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Nasze Rio

Miejscowość: Złotoryja

Ulica, nr domu i lokalu: Hoża 4

Kod pocztowy i Poczta: 59-500 Złotoryja

Województwo: dolnośląskie

Powiat: złotoryjski

Adres strony internetowej: http://naszerio.pl

Opowieść Złotoryjska

Hoża 4, 59-500 Złotoryja, Polska

Więcej