Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nasz Raj Rajbrot - 2014

Realizowany przez:

Podgórskie Stowarzyszenie Kulturalno -Społeczne w Lipnicy Murowanej

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie umiejętności wykorzystania sprzyjających rozwojowi zasobów lokalnych, wzrost wiary we własne możliwości oraz trenowanie umiejętności komunikacyjnych i kreatywnego myślenia.

Odbiorcy projektu:

Grupa 25 osób w wieku 13-16 lat z miejscowości Rajbrot

Opis projektu:

Osią tematyczną projektu, wokół którego skupione są zaplanowane działania, jest przygotowanie folderu reklamującego zasoby lokalnego środowiska. Przygotowywany przez uczestników folder obejmuje materiały z trzech bloków tematycznych: historii miasta, wszystkich zwyczajów i tradycji, jakimi żyją i które kultywują mieszkańcy oraz „lustro Rajbrotu” – spojrzenie przez młodzież na Rajbrot, jaki był wczoraj i jaki jest dziś. Aby zebrać odpowiednie materiały uczestnicy przeprowadzają rozmowy z najstarszymi mieszkańcami Rajbrotu, wspólnie poszukują starych fotografii miasta i ludzi, ważnych dla historii miejsc, zabytków, udokumentowanych wydarzeń. Zajmują się dokumentowaniem dawnych tradycji, obrzędów, obyczajów, poszukiwaniem informacji na temat osób, które odegrały kluczową rolę dla społeczności, nagrywają film. Dla uwidocznienia kontrastów, jakie zaszły na przestrzeni lat, młodzież spotyka się z osobami, które mają istotny wpływ na życie mieszkańców dzisiaj. Na bazie zbieranych i opracowywanych informacji o lokalnych zwyczajach młodzież przygotowuje kalendarz kulturowy Rajbrotu, który zostanie przekazany każdej rodzinie i do każdego domu w miejscowości. Ważnym działaniem w projekcie jest organizacja miejsca spotkań przygotowanego z myślą o młodzieży i dostosowanego do jej potrzeb. Młodzież w ramach podsumowania projektu planuje przygotowanie gali dla wszystkich mieszkańców Rajbrotu, podczas której zaprezentuje efekty swojej pracy – film, folder i kalendarz.

Budżet projektu: 48 000 zł

Dotacja: 34 000 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Podgórskie Stowarzyszenie Kulturalno -Społeczne w Lipnicy Murowanej

Miejscowość: Lipnica Murowana

Ulica, nr domu i lokalu: Lipnica Murowana 83

Kod pocztowy i Poczta: 32-724 Lipnica Murowana

Województwo: małopolskie

Powiat: bocheński

Adres strony internetowej: www.psks.eu

Nasz Raj Rajbrot

Lipnica Murowana 227, 32-724 Lipnica Murowana, Polska

Więcej