Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nakręceni na Białą Damę - 2014

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Kowala

Cel:

Celem projektu jest przełamanie nieśmiałości uczestników podczas wystąpień publicznych, zwiększenie wiary we własne możliwości oraz zwiększenie umiejętności planowania działań grupowych poprzez wykorzystanie bogactwa historycznego okolicy jako płaszczyzny spotkań międzypokoleniowych.

Odbiorcy projektu:

Grupa 28 osób w wieku 13-16 lat z gminy wiejskiej Kowala.

Opis projektu:

Tematem przewodnim, wokół którego zbudowano projekt, jest lokalna legenda o Białej Damie. Uczestnicy projektu w oparciu o legendę robią grę komputerową i planszową, kręcą film o historii Białej Damy z Kowali, przygotowują przedstawienie teatralne z zastosowaniem techniki ognia i tańca oraz organizują trasę śladami Białej Damy i wyjazd szlakiem innych zjaw straszących w okolicy. Dodatkowo organizują imprezę z okazji święta Białej Damy, która pozwoli uczestnikom trenować umiejętności pracy w grupie i publicznych wystąpień. Poprzez realizowane działania młodzież poznaje lepiej swoje środowisko, nawiązuje kontakty z innymi grupami nieformalnymi np. seniorami czy Babskim Clubem oraz samorządem. Zaproponowane działania są również świetną okazją do spotkań różnych grup mieszkańców i podejmowania wspólnych inicjatyw. Młodzież pracuje zarówno w małych, zmieniających się (4-6 osobowych) grupach zadaniowych, jak również w dużej 28-osobowej grupie. Pozwala to każdemu uczestnikowi doświadczyć wielu ról i działań z tym związanych. Konsultacje w czasie comiesięcznych spotkań uczą zasad dobrej komunikacji oraz podejmowania decyzji. Podczas realizacji projektu młodzież poprzez planowanie działań i konsekwentną ich realizację rozwija umiejętności poszukiwania alternatywnych rozwiązań, a także poznaje swoje atuty i słabości. Projekt jest również szansą rozwoju umiejętności teatralnych i multimedialnych oraz wykorzystania praktycznych zdolności technicznych i sportowych. Wsparciem dla uczestników projektu są wizyty w studio telewizyjnym i za kulisami teatru. W pracy z młodzieżą wykorzystywane są metody aktywizacyjne i nowatorskie techniki teatralno-dramowe do opracowania scenariusza i przygotowania przedstawienia, warsztaty tańca i pantomimy w oparciu o tekst sceniczny i improwizację.

Budżet projektu: 50 544 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2014

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Kowala

Miejscowość: Kowala

Ulica, nr domu i lokalu: Kowala 105a

Kod pocztowy i Poczta: 26-624 Kowala

Województwo: mazowieckie

Powiat: radomski

Nakręceni na Białą Damę

Kowala-Stępocina 105A, 26-624, Polska

Więcej