Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Latawce wolności - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Szkolna 13

Cel:

Celem projektu jest przybliżenie młodzieży historii związanej rocznicą wyborów 1989 roku – przekazanie informacji o czasach przełomu politycznego i pierwszych wolnych wyborach poprzez nowatorskie, bliskie młodzieży metody. Chcemy pozwolić młodzieży na wykorzystanie zdobytej czy pogłębionej wiedzy o historii Polski w działaniu z użyciem nowoczesnych sposobów wyrazu, takich jak graffiti, symbole, piktogramy, emotikony.

Odbiorcy projektu:

Projekt jest skierowany do młodzieży szkolnej ZS w Sztutowie w wieku powyżej 13 lat. Przewidujemy udział ok. 10 osób, ale w przypadku zgłoszenia się większej ilości uczniów zwiększymy grupę nawet do 20 uczestników. Grupę stanowią uczniowie zainteresowani aktywnymi i twórczymi formami spędzania
wolnego czasu, zainteresowani grafiką, nowymi formami wyrazu, latawcami, ale nie koniecznie historią… Historię chcemy im niejako przemycić tylko jako sposób dotarcia do celu, a nie cel sam w sobie. Młodzież w naszym środowisku jest „typowa” dla małych, zróżnicowanych pod względem społecznym miejscowości – bierna, bez wiary w swoje możliwości, niezaradna.

Opis projektu:

Działania w ramach projektu to warsztaty konstruowania latawców i wykonywania nadruków. W warsztatach weźmie udział nauczyciel historii, wspólnie z którym młodzież wybierze symbole Solidarności i wyborów ’89 do nadruku na latawcach. Symbole przygotowane przez młodzież zostaną w kolorze czerwonym nadrukowane na białych latawcach i zaprezentowane podczas pikniku rodzinnego w
szkole, w którym będą uczestniczyć członkowie lokalnej społeczności. Młodzież przygotuje także
quizy i konkursy o tematyce rocznicowej dla przybyłych na piknik. Warsztaty z młodzieżą przeprowadzą członkowie stowarzyszenia doświadczeni w prowadzeniu zajęć konstruowania latawców. Dotacja zostanie przeznaczona na materiały potrzebne do przeprowadzenia warsztatów.

Budżet projektu: 4 000,00 zł

Dotacja: 3 000,00 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Konkurs Specjalny

Stowarzyszenie Szkolna 13

Miejscowość: Sztutowo

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 13

Kod pocztowy i Poczta: 82-110 Sztutowo

Województwo: pomorskie

Powiat: nowodworski

Adres strony internetowej: http://Szkolna13.org

Latawce wolności

Gdańska 36, 82-110 Sztutowo, Polska

Więcej