Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Lachowo i okolice w obiektywie - 2008

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem

Cel:

Doskonalenie przez młodzież umiejętności obsługi sprzętu fotograficznego, elektronicznego, nauczenie się pracy w programach służących do obróbki fotografii cyfrowej. Młodzież nabędzie umiejętności dziennikarskie w celu stworzenia folderu o Lachowie i okolicach, co przyczyni się do promocji regionu.

Odbiorcy projektu:

Uczniowie z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z Lachowa i okolic, w wieku od 13 do 19 lat. Informacje o projekcie znajdą się w bibliotece, szkole, na stronie internetowej www.gminakolno.pl. W celu rekrutacji uczestników powołana zostanie komisja składająca się z fotografa, bibliotekarza i nauczyciela gimnazjum. Komisja wybierze 12 uczestników. Uczestnicy z okolic dojadą na własny koszt.

Opis projektu:

Celem projektu jest zdobycie umiejętności posługiwania się aparatem fotograficznym cyfrowym oraz obróbki komputerowej fotografii z wykorzystaniem edytorów grafiki, zaprezentowanie efektów swojej pracy. Realizacja projektu pozwoli nabyć umiejętności pracy w grupie, komunikacji interpersonalnej, autoprezentacji oraz odpowiedzialności. Uczestnikami projektu będzie młodzież z terenów wiejskich, popegeerowskich w wieku od 13 do 19 lat, grupa licząca 12 osób. Zadaniem młodzieży będzie dotarcie do informacji na temat historii Lachowa i okolic z wykorzystaniem materiałów Biblioteki Publicznej, Internetu, wiedzy mieszkańców wsi. Dzięki projektowi młodzież nauczy się posługiwać sprzętem fotograficznym, komputerowym oraz programami do obróbki zdjęć, czego efektem będzie wydanie folderu o Lachowie i jego okolicach. Ponadto młodzież zdobędzie umiejętności dziennikarskie, nauczy się jak pożytecznie spędzać wolny czas oraz jak rozwijać swoje zainteresowania.

Budżet projektu: 14 740 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem

Miejscowość: Czerwone

Ulica, nr domu i lokalu: Czerwone 57

Kod pocztowy i Poczta: 18-500 Kolno

Województwo: podlaskie

Powiat: kolneński

Adres strony internetowej: http://www.biblioteki.gminakolno.pl

Lachowo i okolice w obiektywie

CVG8+X6 Czerwone, Polska

Więcej