Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Świętujemy zwycięstwo demokracji w Miejscu Piastowym - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Edukacyjno – Kulturalne 'My’ w Miejscu Piastowym

Cel:

Głównym cele: zapoznanie z wydarzeniami z historii reg. i ojczystej w okresie przemian demokratycznych od wyborów w 1989 r. Rozwijanie u młodzieży korzystania z różnych źródeł informacji, prowadzenia dyskusji, odejmowanie działań przez młodzież na rzecz społeczności lokalnej. Włączenie społeczności lokalnej w realizację projektu Integracja środowiska lokalnego i młodzieży w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym Nabywanie przez młodzież pewności siebie, rozwijanie kreatywności młodzieży.

Odbiorcy projektu:

Ogólnie- młodzież od 13 do 18 lat ze szkół z terenu gminy Miejsce Piastowe, Iwonicza Zdroju, Rymanowa, Krosna, mieszkańcy Miejsca Piastowego i okolicznych miejscowości, władze lokalne, działacze Solidarności, goście. Tydzień w PRL -młodzież z Miejsca Piastowego, społeczność lokalna, działacze Solidarności, Wójtowie Gminy z lat 1989- 2014.

Opis projektu:

Działania: I etap: maj -: Tydzień w PRL: ?zorganizowanie ,sesja naukowej Polacy w czasach PRL ., nocny seans filmowy II etap: czerwiec – Tydzień w demokr. Polsce, w ramach którego zostanie zorganizowane spotkanie z lokalnymi działaczami ?Solidarności?, którzy przybliżą wydarzenia w
Polsce od 1989 r., spotkanie z Wójtami gminy od 1989 do 2014? na temat: ?Jak zmieniało się oblicze gminy w okresie przemian demokratycznych.Przeprowadzony zostanie konkursu dla młodzieży: Polskie drogi do wolności od 1980 r. do 2004 r. zorganizowany wieczór: Świętujemy odzyskanie wolności: inscenizacja: Polskie drogi do wolności, koncert poezji i piosenki opozycyjnej, prezentację multimedialna: Miejsce Piastowe w czasach PRL i czasach współczesnych, otwarcie wystawy: Polska w czasach PRL i w czasach demokracji zorganizowana niedzielna imprezy:
?Świętujemy zwycięstwo demokracji w Miejscu Piastowym w ramach której odbędzie się mecz piłki
nożnej pomiędzy seniorami LKS a juniorami Klubu Piastovia oraz Bieg Solidarności oraz festyn dla dzieci i dorosłych. W organizację włączy się GOK, OSP, Koło Gospodyń Wiejskich. Informacja o planowanych działaniach w ramach projektu umieszczana będzie na stronie internetowej Stowarzyszenia, Gminy, w lokalnej prasie. Wydrukowane zostaną plakaty, ulotki, informacja o
konkursach zostanie wysłana do szkół.

Budżet projektu: 4 250,00 zł

Dotacja: 3 000,00 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Konkurs Specjalny

Stowarzyszenie Edukacyjno – Kulturalne 'My’ w Miejscu Piastowym

Miejscowość: Miejsce Piastowe

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 24

Kod pocztowy i Poczta: 38-430 Miejsce Piastowe

Województwo: podkarpackie

Powiat: krośnieński

Adres strony internetowej: –

Świętujemy zwycięstwo demokracji w Miejscu Piastowym

Dworska 8, 38-430 Miejsce Piastowe, Polska

Więcej