Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nagrywaj, wygrywaj, bądź dumny - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej

Cel:

Celem projektu „Nagrywaj, wygrywaj, bądź dumny” jest podniesienie umiejętności analizy własnego środowiska pod kątem zachodzących zmian, planowania i organizacji własnych działań oraz zwiększenie świadomości i satysfakcji ze zmian, które są wynikiem wyborów z 1989 roku.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu jest 18 osobowa grupa młodzieży, która brała lub bierze udział w innych projektach RS tj. „Rozkoduj Stoczek” lub/i „STAR – Stoczkowska Telewizja Alternatywnej Rozrywki” w wieku 15-19 lat z terenu Stoczka Łukowskiego i okolic.

Opis projektu:

Działania realizowane przez uczestników projektu uświadamiają młodym ludziom zmiany i sukcesy Polski, jakie dokonały się po ‘89 roku, nie tylko na szczeblu ogólnopolskim, ale również w małych społecznościach lokalnych takich jak Stoczek Łukowski. W ramach projektu uczestnicy organizują grę terenową pn. „Mądry wybór 89” w oparciu o napisany przez młodych scenariusz przedstawiający wydarzenia z czerwca 1989 roku i okres przemian w Polsce. Realizatorom zależy, aby każdy uczestnik gry mógł poczuć te historyczne wydarzenia. Wśród zadań będzie m.in. praca w lokalu wyborczym czy kolportaż ulotek. Przygotowanie gry poprzedza mini warsztat – nakręcenie kroniki filmowej pn. „25 lat dumy”. Młodzież odbywa wizyty w archiwum, przeprowadza rozmowy i wywiady z osobami, które w tamtych wyborach zasiadały w komisji wyborczej i odgrywały kluczową rolę w Stoczku. Kronika jest prezentowana na zakończenie gry terenowej na otwartym pokazie w centrum miasta. Zebrane materiały archiwalne pokazujące zmiany jakie zaszły w Stoczku od daty pierwszych wolnych wyborów, uczestnicy wykorzystają do opracowania ulotki podsumowującej, którą otrzyma każdy mieszkaniec Stoczka jako pamiątkę jubileuszu. Na zakończenie działań odbywa się impreza dla uczestników projektu, która zawiera elementy zabaw sprzed 25 lat, ze strojami z czasów PRL.

Budżet projektu: 4 140,00 zł

Dotacja: 3 000,00 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Konkurs Specjalny

Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej

Miejscowość: Stoczek Łukowski

Ulica, nr domu i lokalu: Ośrednia 17

Kod pocztowy i Poczta: 21-450 Stoczek Łukowski

Województwo: lubelskie

Powiat: łukowski

Adres strony internetowej: http://iksstoczek.pl

Nagrywaj, wygrywaj, bądź dumny

Stoczek Łukowski 19, 21-450, Polska

Więcej