Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

WnUK – Wolność na Ustach Kompozytorów - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Alternatywa dla Duszy

Cel:

Celem projektu jest uświadomienie młodzieży znaczenia wolności i jej ceny w okresie działania Solidarności i cenzurowania wytworów kultury przez zorganizowanie Młodzieżowego Przeglądu Zakazanej i Uwolnionej Piosenki (odtwarzanie i tworzenie muzyki, tekstów) oraz zaangażowanie uczestników w działania na rzecz społeczności lokalnej wsi Dunajek.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-19 lat.

Opis projektu:

Uczestnicy projektu organizują imprezę lokalną we wsi Dunajek, aby przybliżyć to co minęło tym wszystkim, którzy nie znają realiów epoki PRL lub szybko o nich zapomnieli. Podczas imprezy prezentują skomponowane przez siebie piosenki, przypominają piosenki zakazane i uwolnione, zapraszają do udziału prelegentów, w tym kustosza muzeum i poetę w jednej osobie Wojciecha Kassa. Odbywają się konkursy dla mieszkańców, przygotowane przez realizatorów, związane z demokracją, wolnością i Solidarnością. Uczestnikami spotkania są mieszkańcy wsi Dunajek i inni mieszkańcy powiatu gołdapskiego. Wszystkie działania poprzedza udział młodzieży w warsztatach historycznych, muzycznych, kompozycyjnych, teatralnych i na temat prawa autorskiego. Uczestnicy projektu stają się bohaterami dnia, mówiąc i śpiewając o bohaterach.

Budżet projektu: 11 000,00 zł

Dotacja: 3 000,00 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Konkurs Specjalny

Stowarzyszenie Alternatywa dla Duszy

Miejscowość: Gołdap

Ulica, nr domu i lokalu: Żeromskiego 8a/13

Kod pocztowy i Poczta: 19-500 Gołdap

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: gołdapski

Adres strony internetowej: –

WnUK – Wolność na Ustach Kompozytorów

Królewiecka 2A, 19-500 Gołdap, Polska

Więcej