Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wolność kocham i rozumiem - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Uwolnić wiedzę w Wicku

Cel:

Celem projektu jest uświadomienie młodym ludziom – uczestnikom projektu oraz społeczności lokalnej roli przemian po 1989 roku.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami jest grupa inicjatywna (10 członków Szkolnego Klubu Europejskiego) oraz 15 uczniów gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Opis projektu:

Uczestnicy projektu wyszukują w swoim środowisku osoby, które były świadkami wydarzeń 1989 r. i przeprowadzają z nimi nagrywane i filmowane wywiady. Zbierają również pamiątki z okresu transformacji oraz czasów ją poprzedzających. W ramach wyjazdu edukacyjnego młodzi biorą udział w warsztatach edukacyjnych w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Na podstawie zebranych wywiadów, relacji i materiałów archiwalnych realizatorzy przygotowują materiały edukacyjne dla uczniów gimnazjum o drodze do wolności. Wszyscy mieszkańcy Wicka są zaproszeni do udziału w grze terenowej przygotowanej i przeprowadzonej przez młodzież pod nazwą „Droga do wolności”. Podczas święta projektu następuje spotkanie młodzieży, mieszkańców Wicka, władz samorządowych ze świadkami-bohaterami wywiadów. Młodzi prezentują nagrane wywiady, prezentują przygotowaną wystawę zgromadzonych materiałów i pamiątek oraz nakręcony i zmontowany przez siebie film.

Budżet projektu: 5 785,00 zł

Dotacja: 3 000,00 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Konkurs Specjalny

Stowarzyszenie Uwolnić wiedzę w Wicku

Miejscowość: Wicko

Ulica, nr domu i lokalu: Wicko 39

Kod pocztowy i Poczta: 84-352 Wicko

Województwo: pomorskie

Powiat: lęborski

Adres strony internetowej: http://www.uwolnicwiedze.yoyo.pl

Wolność kocham i rozumiem

Rekreacyjna 1B, 84-352 Wicko, Polska

Więcej