Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Obiektyw-nie patrzą w przyszłość - 2008

Realizowany przez:

Unisławskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Światowid, Unisław Pomorski

Cel:

Wyrównanie szans edukacyjnych poprzez rozwijanie samodzielności i wyzwolenie aktywności młodzieży; rozwój kompetencji społecznych; rozwój umiejętności autoprezentacji; poznanie własnych możliwości i oczekiwań pracodawców.

Odbiorcy projektu:

Projekt realizować będzie młodzież ostatnich klas gimnazjum oraz licealiści (klasy I i II). Są to osoby, które zadeklarowały wcześniej chęć realizacji powyższego zadania.

Opis projektu:

Dla każdego młodego człowieka wybór drogi życiowej jest bardzo trudny. Teoretycznie jest wiele możliwości – są one jednak ograniczone przez tak prozaiczne przyczyny jak brak pieniędzy, brak wiary we własne siły, czy też po prostu niewiedza na ich temat. Uczniowie ostatnich klas gimnazjum oraz licealiści stają przed trudnym wyborem: co robić dalej? Aby ułatwić odpowiedź na to pytanie wszystkim absolwentom, grupa młodzieży postanowiła rozejrzeć się po najbliższej okolicy w celu poszukania różnych rozwiązań. Chcemy poznać lokalny rynek pracy oraz wymagania potencjalnych pracodawców. Jest to istotne nie tylko ze względu na późniejszą możliwość zatrudnienia, ale też ze względu na poznanie wymagań przedsiębiorców z różnych branż. Zdajemy sobie sprawę, że niewiele osób ma szansę na zatrudnienie w naszej miejscowości, jednak dzięki poznaniu oczekiwań pracodawców nasi uczniowie będą lepiej przygotowani do przyszłej pracy. Chcemy ucząc się bawić -stąd pomysł fotografowania najważniejszych wydarzeń z życia szkoły, zakładów pracy, przyrody i wszystkiego ciekawego co nas otacza. Chcemy także poznać najbliższą okolicę oraz przedsiębiorstwa w niej działające wybierając się na wycieczkę po Ziemi Chełmińskiej. Efektem naszej pracy będzie folder informacyjny oraz wystawa fotografii. Poprzez realizację projektu mamy zamiar nauczyć się obsługiwać program do obróbki zdjęć, współpracować w grupie, planować działania i brać odpowiedzialność za ich realizację.

Budżet projektu: 7 940 zł

Dotacja: 4 900 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Unisławskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Światowid, Unisław Pomorski

Miejscowość: Unisław Pomorski

Ulica, nr domu i lokalu: Lipowa 31

Kod pocztowy i Poczta: 86-260 Unisław Pomorski

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: chełmiński

Adres strony internetowej: http://www.swiatowid.prv.pl/

Obiektyw-nie patrzą w przyszłość

Lipowa 31A, 86-260 Unisław, Polska

Więcej