Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Sielsko,swojsko,narodowo…partnersko! - 2013

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Sędziejowicach

Cel:

Młodzież planuje wspólne działania, nawiązuje kontakt z partnerami, rozwija umiejętność komunikacji społecznej, analizuje słabe i mocne strony, doskonali umiejętność pracy w grupie; podnosi poczucie wartości młodzieży z małych wsi, która pożytecznie spędzając czas, nowocześnie kultywuje historię.

Odbiorcy projektu:

Grupa składa się z młodzieży realizującej projekty z Programu „Równać Szanse 2013” w Sędziejowicach oraz młodzieży gimnazjalnej działającej w bibliotece gminnej w Buczku.

Opis projektu:

Podczas spotkań warsztatowych, podczas których uczestnicy wykorzystują nowoczesne narzędzia komunikacyjne (skype, moodle, hangouts) prezentowane są questy i zagadki o gminie. Następnie w czasie wizyty grupy z Buczka na wycieczkach rowerowych młodzież weryfikuje opisywane przez internet i prezentowane wcześniej miejsca. Kolejna wycieczka rowerowa odbywa się w Buczku. Młodzież z obu grup uczestniczy w gminnym święcie 75 rocznicy II wojny światowej obchodzonym w Grabnie, z wojskowym apelem pamięci i salwą honorową. Pamiątkowe zdjęcia umieszczane są na stronach internetowych. Młodzi z obu miejscowości w ramach wyjazdu edukacyjnego zwiedzają miejsca związane z pamięcią o bohaterach ojczyzny w Zakopanem i okolicach. Fotograficzny zapis tych wrażeń młodzież przygotowuje w ulotce informacyjnej, zaprojektowanej przez obie grupy młodzieży na ostatnich zajęciach z instruktorem. W ulotce znajdują się najpiękniejsze i najważniejsze dla Polaków miejsca w Zakopanem. Ulotka umieszczona jest na stronach internetowych obu bibliotek, a także rozdana w szkołach oraz podczas uroczystości zakończenia projektu.

Budżet projektu: 7 560,00 zł

Dotacja: 2 500,00 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Działajmy Razem

Gminna Biblioteka Publiczna w Sędziejowicach

Miejscowość: Sędziejowice

Ulica, nr domu i lokalu: Wieluńska 7

Kod pocztowy i Poczta: 98-160 Sędziejowice

Województwo: łódzkie

Powiat: łaski

Adres strony internetowej: http://biblioteka.gminasedziejowice.eu

Sielsko,swojsko,narodowo…partnersko!

Leśna 29, 98-160 Sędziejowice, Polska

Więcej