Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

’Nowe Media’ nas połączą - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Wsi Bukowiec „Działajmy Razem”

Cel:

Celem projektu jest udoskonalenie współpracy w grupie, zwiększenie wiary we własne siły przy równoczesnym zwiększeniu zainteresowania i dumy z miejsca, w którym dorasta młodzież z Bukowca, Wielenia i Siedliska poprzez aktywne, wspólne i wielokierunkowe działanie na rzecz lokalnych społeczności przy wykorzystaniu mediów społecznościowych.

Odbiorcy projektu:

Z każdej organizacji partnerskiej uczestniczy w projekcie po 7 aktywnych osób. Do projektu przystąpią młodzi, którzy potrafią przekazać wiedzę, zaangażowanie i pasję swoim nowym młodym partnerom.

Opis projektu:

Facebook i Skype są głównym miejscem wymiany doświadczeń, opinii, dzielenia się uwagami, rozmów, prezentowania siebie dla wszystkich uczestników projektu. Dzięki nim uczestnicy „spotykają się” z nowymi ludźmi, poznają i nawiązują przyjaźnie. Projekt rozpoczyna się od wspólnego 2-dniowego spotkania w Wieleniu. Grupy biorą udział w zajęciach integracyjnych i outdoorowych. Podczas tego wyjazdu podejmują decyzje o tym, co i kiedy dokładnie chcą robić, i w jakich grupach. Powstaje harmonogram działań i podział się na grupy według zainteresowań i pasji. Podczas lokalnej uroczystości młodzi prezentują swoje umiejętności i prowadzą cykl zabaw animacyjnych dla najmłodszych. Odbywają się warsztaty telewizyjne, uczestnicy uczą się obsługiwać kamerę, wybierać i montować materiał filmowy pod okiem specjalistów. Nowe doświadczenia i umiejętności sprawdzają przeprowadzając sondę uliczną we wszystkich 3 miejscowościach. Media wykorzystują do obserwacji zmian zachodzących w lokalnych społecznościach. Wspólnie omawiają zebrany materiał, montują i umieszczają na stronach internetowych. Kolejne spotkania odbywają się w Siedlisku i Bukowcu, gdzie kontynuowana jest współpraca w grupach. Podsumowanie działań prezentują na ostatnim spotkaniu w Bukowcu.

Budżet projektu: 10 868,00 zł

Dotacja: 5 000,00 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Działajmy Razem

Stowarzyszenie Wsi Bukowiec „Działajmy Razem”

Miejscowość: Bukowiec

Ulica, nr domu i lokalu: Bukowiec 61

Kod pocztowy i Poczta: 66-300 Międzyrzecz

Województwo: lubuskie

Powiat: międzyrzecki

Adres strony internetowej: –

’Nowe Media’ nas połączą

9MHR+RQ Bukowiec, Polska

Więcej