Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Bardo – Bychawa – nie tylko FOTO motywacje! - 2013

Realizowany przez:

Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie

Cel:

Celem projektu jest wzmocnienie u młodzieży z dwóch miejscowości motywacji do działania na rzecz społeczności lokalnej, w obszarze wspólnych zainteresowań fotografią i sztukami audiowizualnymi, poprzez wzajemną prezentację swoich doświadczeń i osiągnięć oraz wspólne przedsięwzięcia w tym zakresie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Odbiorcy projektu:

Uczestnicy projektu to młodzież realizująca wcześniejsze fotograficzne projekty „Bychawskie foto-motywacje” i „Bardo wczoraj, dziś i jutro – od retrospekcji do projekcji”. Docelowo zaplanowanych jest po 12 uczestników z każdej z grup gotowych do pracy w swoim środowisku oraz interaktywnej współpracy – w tym 8-10 osób gotowych do wzajemnych wizyt studyjnych, mających na celu wzajemne poznanie siebie, swoich środowisk i dziedzictwa kulturowego.

Opis projektu:

Wspólną płaszczyzną działań młodzieży z obu projektów jest dziedzictwo kulturowe z różnicami wynikającymi z historyczno-geograficznych uwarunkowań (ciągłość historyczno-narodowa Lubelszczyzny i rodząca się tożsamość historyczno-kulturowa Dolnego Śląska) oraz wspólna specyfika. W oparciu o ślady wielokulturowej przeszłości, której dodatkowym świadectwem są utwory wybitnych pisarzy – opowiadanie Singera „Jentl, chłopiec z Jesziwy”, z akcją ulokowaną w Bychawie oraz opowiadanie Tokarczuk „Bardo.Szopka” i powieść „Narrenturm” Sapkowskiego z wątkiem bardzkich legend, uczestnicy wspólnego projektu tworzą wirtualną i „realną” wystawę zdjęć oraz film promocyjny pod wspólnym tytułem „Bardo – Bychawa na wspólnej ścieżce międzykulturowej”. Spodziewanym efektem – poza realizacją, przy użyciu nowoczesnych technologii, w tym narzędzi wirtualnych, jest nabycie umiejętności przekazanych przez partnerów w zakresie technik pracy oraz wzajemna motywacja i inspiracja do działania w przestrzeni publicznej oraz odkrywania zasobów dziedzictwa kulturowego swoich regionów i zauważenie jego uniwersalizmu.

Budżet projektu: 15 780,00 zł

Dotacja: 5000,00 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Działajmy Razem

Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie

Miejscowość: Bardo

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Kolejowa 12

Kod pocztowy i Poczta: 57-256 Bardo

Województwo: dolnośląskie

Powiat: ząbkowicki

Adres strony internetowej: –

Bardo – Bychawa – nie tylko FOTO motywacje!

Kolejowa 8, 57-256 Bardo, Polska

Więcej