Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Z inicjatywą w przestrzeń - 2013

Realizowany przez:

Stowarzyszenie kulturalne EURO-ART w Kępnie

Cel:

Celem projektu jest upowszechnienie metod działań Projektu Modelowego „Teatr w przestrzeni” poprzez przeszkolenie 40 przedstawicieli 20 organizacji lub instytucji (biblioteki, ośrodki kultury, stowarzyszenia, grupy teatralne, szkoły, świetlice terapeutyczne), które zainteresowane są realizacją i wprowadzeniem działań według metodyki Projektu Modelowego w swoich środowiskach oraz wsparcie finansowe dwóch pomysłów i wsparcie merytoryczne co najmniej dwóch pomysłów.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu jest 40 przedstawicieli z 20 organizacji i instytucji (biblioteki, ośrodki kultury, stowarzyszenia, grupy teatralne, szkoły, świetlice terapeutyczne) z 4 województw (łódzkiego, opolskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego). Po akcji promocyjnej zostaną wytypowani uczestnicy dwóch szkoleń, na których pokazana zostanie metodyka realizacji projektu modelowego. Szkolenie uzupełnią warsztaty teatralne oraz indywidualne konsultacje merytoryczne.

Opis projektu:

Akcja promocyjna jest prowadzona w 5 miejscowościach rozlokowanych w 4 województwach (łódzkim: Wieruszów, opolskim: Kluczbork, dolnośląskim: Syców, wielkopolskim: Kępno i Ostrzeszów), w miejscach skupiających osoby zainteresowane pracą z młodzieżą. Spotkania są organizowane w bibliotekach, szkołach, stowarzyszeniach i ośrodkach kultury. Informacje dotyczące projektu są przekazywane przez ich siatkę kontaktów. Równolegle działania promocyjne są prowadzone na facebooku i innych portalach społecznościowych oraz za pośrednictwem lokalnych mediów. Szkolenie zawiera podstawy do zrealizowania działań w swojej miejscowości. Uczestnicy pracują metodą warsztatową, otrzymują informację kogo zapraszać do działania i jak budować grupę, jakie działania artystyczne mogą wykorzystać, czego potrzebują by je zrealizować, jakie warsztaty mogą wykorzystać przygotowując się do wydarzenia, co zyskają młodzi. Na szkoleniu omawiane są podczas pracy w grupach zagrożenia, które mogą osłabić projekt i inspiracje, które mogą go wzbogacić. Uczestnicy poznają techniki promocji i ewaluacji działań. Szkolenie uzupełniają warsztaty teatralne oraz indywidualne konsultacje z prowadzącymi. Wybrane dwie organizacje/instytucje wprowadzające projekt modelowy w swoich środowiskach uzyskują wsparcie finansowe i merytoryczne.

Budżet projektu: 26 929,30 zł

Dotacja: 20 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Projekty Modelowe – Replikacje

Stowarzyszenie kulturalne EURO-ART w Kępnie

Miejscowość: Kępno

Ulica, nr domu i lokalu: Sienkiewicza 26a

Kod pocztowy i Poczta: 63-600

Województwo: wielkopolskie

Powiat: kępiński

Adres strony internetowej: http://www.bibliotekakepno.pl/euro-art.html

Z inicjatywą w przestrzeń

Warszawska 23, 63-600 Kępno, Polska

Więcej