Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzi dla Siedliska - 2013

Realizowany przez:

Fundacja Karolat

Cel:

Celem projektu jest poznanie historii swojej miejscowości oraz nawiązanie nowych relacji społecznych poprzez włączenie się w życie środowiska.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-19 lat, mieszkańcy Siedliska.

Opis projektu:

Osią przewodnią projektu jest historia miejscowości. Uczestnicy projektu przeprowadzają prace porządkowe w miejscach o historycznym znaczeniu (park, wzgórze Adelajdy, XVI-w. kościół). Aby tego dokonać nawiązują współpracę z władzami lokalnymi, zarówno gminnymi jak i powiatowymi, w celu uzyskania wsparcia w realizacji projektu. Młodzi ludzie poszukują także pomocy wśród lokalnych przedsiębiorców oraz prowadzą kampanię zachęcającą społeczeństwo do aktywnego udziału w pracach. Młodzież dokumentuje przebieg wykonywanych prac w formie prezentacji multimedialnej. Na bieżąco informują o postępach w realizacji projektu poprzez publikowanie materiałów prasowych na portalu informacyjnym www.nowosolskie.info, na fanpagu Fundacji Karolat oraz gazecie Tygodnik Krąg. Młodzież włącza się w prace Starostwa na rzecz odbudowy Wieży Adelajdy, poprzez postawienie w tym miejscu tablicy z wizualizacją wieży po odbudowie. W ramach wyjazdu edukacyjnego uczestnicy zwiedzają kompleks parkowy zaprojektowany i utworzony przez księcia von Pückler – tego samego, który pracował przy tworzeniu parków i ogrodów w Siedlisku, dawnym Carolath. Podczas zakończenia projektu młodzież opowiada o zrealizowanych działaniach udokumentowanych w prezentacji multimedialnej. Na uroczystość zaprasza władze lokalne, sponsorów i mieszkańców Siedliska.

Budżet projektu: 9 040 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Karolat

Miejscowość: Siedlisko

Ulica, nr domu i lokalu: Sławska 6

Kod pocztowy i Poczta: 67-112 Siedlisko

Województwo: lubuskie

Powiat: nowosolski

Adres strony internetowej: http://karolat.org

Młodzi dla Siedliska

Głogowska 41, 67-112 Siedlisko, Polska

Więcej