Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Girls&Women – pięknem zdobywamy świat - 2008

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rutkowo City w Rutkowie

Cel:

Celem jest zwięszenie znajomości siebie i świadomości swoich predyspozycji, co będzie sprzyjało określaniu swoich życiowych celów, oraz wzrost pewności siebie w grupie 15 dziewczyn z gminy Czarnia. Celem jest również zwiększenie wiedzy uczestniczek o tym, jak można we współpracy ze swoim środowskiem realizować własne pomysły i marzenia.

Odbiorcy projektu:

Odbiorczyniami jest 15 dziewczyn w wieku od 13 do 17 lat zamieszkałych w wiejskiej gminie Czarnia (najwięcej z miejscowości Rutkowo i Czarnia). Rekrutacja poprzez indywidualne rozmowy z kandydatkami. Zajęcia będą się odbywały głównie w Czarni, wobec czego w okresie zimowym częściowo zapewnimy transport dla dziewcząt spoza Czarni, a w okresie wiosenno-letnim uczestniczki dojadą rowerami.

Opis projektu:

Celem projektu jest zwiększenie znajomości siebie i swoich predyspozycji, wzrost umiejętności określania swoich życiowych celów, wzrost pewności siebie, zwiększenie wiedzy jak można we współpracy ze swoim środowiskiem realizować własne pomysły i marzenia w grupie 15 dziewczyn w wieku od 13 do 17 lat z terenu wiejskiej gminy Czarnia. Zaplanowane działania w projekcie to: „Ciuch, ciuch – pociąg do ciuchów” – warsztaty dobierania odpowiedniego stroju do wieku, sylwetki, okazji wraz z wyjazdem na sprawdzenie poznanych zasad w praktyce; „Cera Kleopatry” – warsztaty pielęgnacji cery; „Bajeczne paznokcie” – warsztaty pielęgnacji i stylizacji paznokci; „HAIR” – warsztaty stylizacji fryzur. Powyższe warsztaty będą prowadzone przez ekspertów. W organizację będą zaangażowane uczestniczki. Uczestniczki projektu przygotują kalendarz na 2010 rok z fotografiami kobiet z Rutkowa, które będą upiększone przez dziewczyny – będzie to praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy i umiejętności. Promocja kalendarza (zostanie on wydany w 800 egzemplarzach) zostanie przeprowadzona w lokalnej społeczności, regionie, a może i w całej Polsce. Wszystkiemu będą towarzyszyły spotkania organizacyjne poświęcone planowaniu pracy, jej dzieleniu w zespole. Główne efekty: zdobycie przez młodzież umiejętności związanych z dbaniem o własną urodę, wzrost znajomości swoich cech i pewności siebie, zdobycie umiejętności organizacyjnych, planowania pracy i współpracy w grupie, określania swoich celów, korzystania z wsparcia innych podmiotów.

Budżet projektu: 9 204 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Rutkowo City w Rutkowie

Miejscowość: Rutkowo

Ulica, nr domu i lokalu: Rutkowo 22

Kod pocztowy i Poczta: 07-431 Czarnia

Województwo: mazowieckie

Powiat: ostrołęcki

Adres strony internetowej: –

Girls&Women – pięknem zdobywamy świat

Rutkowo 30, 07-431, Polska

Więcej