Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Drużyna uczy, drużyna radzi… - 2013

Realizowany przez:

Ochotnicza Straż Pożarna w Krasocinie

Cel:

Celem projektu jest poznanie własnego środowiska i aktywne włączenie uczestników w działania na rzecz środowiska lokalnego.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-18 lat, mieszkająca w Krasocinie i okolicach.

Opis projektu:

Tematem wiodącym projektu jest działalność sportowo-pożarnicza. Uczestnicy projektu biorą udział w warsztatach tematycznych prowadzonych przez zawodowych strażaków i ratowników. Na każdy rodzaj zajęć, w ich końcowej fazie, młodzi zapraszają gości – przedstawicieli instytucji, władz lokalnych, strażackich, sponsorów i rodziców. Są to tzw. otwarte pokazy projektu. Podczas warsztatów młodzież poznaje zasady pierwszej pomocy i ratownictwa (z samoobroną), profilaktykę przeciwpożarową, musztrę i ćwiczenia bojowe. Zakończenie projektu odbywa się uroczyście w gronie uczestników, władz strażackich, gminnych oraz rodziców podczas mini pikniku strażackiego, na którym młodzież prezentuje zdobyte umiejętności z zakresu ratownictwa, musztry, ćwiczeń bojowych.

Budżet projektu: 9 659 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Ochotnicza Straż Pożarna w Krasocinie

Miejscowość: Krasocin

Ulica, nr domu i lokalu: Macierzy Szkolnej 2

Kod pocztowy i Poczta: 29-105 Krasocin

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: włoszczowski

Adres strony internetowej: –

Drużyna uczy, drużyna radzi…

Wyzwolenia 14, 29-105 Krasocin, Polska

Więcej