Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

STOP-KLATKA młodzieżowe inicjatywy edukacji filmowej - 2013

Realizowany przez:

Dom Kultury w Kętach

Cel:

Celem projektu jest poznanie swojego środowiska i włączenie młodzieży w działania służące poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-19 lat z terenu Kęt.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu jest lokalne bezpieczeństwo. Uczestnicy przeprowadzają konsultacje z przedstawicielami Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i Policji. Zebrane informacje służą do określenia form aktywności młodych ludzi, które prowadzą do ryzyka zagrożenia życia i zdrowia. Na tej podstawie wybierają tematy swoich filmów poświęconych skutkom niebezpiecznych zachowań i sposobom ich zapobiegania. Młodzież zdobywa wiedzę techniczną niezbędną przy pracy nad filmami podczas warsztatów aktorsko-filmowych i montażowych. Realizatorzy piszą scenariusz filmu, dialogi, rozdzielają role i następnie samodzielnie montują nagrany materiał. Efektem pracy uczestników projektu jest premiera filmu o bezpieczeństwie, na którą zapraszają służby współpracujące przy realizacji projektu oraz dzieci i młodzież z terenu gminy Kęty. Film jest wydany i przekazany okolicznym placówkom szkolnym i przedszkolnym, jako materiał edukacyjny. Młodzież organizuje w szkołach spotkania z dziećmi, podczas których prezentuje film i prowadzi z najmłodszymi dyskusje na temat ich bezpieczeństwa. Świętowaniem zakończenia projektu jest wspólny wyjazd do studiów filmowych: Studia Filmów Rysunkowych i TV 24 Europa w Bielsku-Białej.

Budżet projektu: 10 586 zł

Dotacja: 6 900 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Dom Kultury w Kętach

Miejscowość: Kęty

Ulica, nr domu i lokalu: Żwirki i Wigury 2a

Kod pocztowy i Poczta: 32-650 Kęty

Województwo: małopolskie

Powiat: oświęcimski

Adres strony internetowej: http://www.domkultury.kety.pl

STOP-KLATKA młodzieżowe inicjatywy edukacji filmowej

Tadeusza Kościuszki 16, 32-650 Kęty, Polska

Więcej