Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Latający Uniwersytet Historii Mówionej - 2013

Realizowany przez:

Grupa Mowa Żywa

Cel:

Celem projektu jest poznanie własnych możliwości, nawiązanie nowych relacji oraz poznanie własnego środowiska, jego mocnych i słabych stron.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 16-18 lat z Włodawy i okolic.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu jest historia miejsca zamieszkania uczestników projektu przy wykorzystaniu metody oral history, researchu oraz twórczego przetwarzania gromadzonych dokumentów. Młodzież uczestniczy w warsztatach historii mówionej, dziennikarsko-filmowych oraz warsztatach nowoczesnych technologii. Podczas wyjazdów studyjnych realizatorzy zbierają materiały z rozmów-wywiadów z mieszkańcami Włodawy i okolic, a następnie zajmują się ich przetwarzaniem na sieciową instalację przy użyciu poznanych narzędzi i programów. Wątkiem wyjściowym dla ich poszukiwań jest wielowątkowa etnicznie przeszłość polsko-ukraińsko-białoruskiego pogranicza. Młodzież swoją pracę zakończy multimedialną instalacją w przestrzeni miasta i w internecie.

Budżet projektu: 9 450 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Grupa Mowa Żywa

Miejscowość: Włodawa

Ulica, nr domu i lokalu: Jana Pawła II 10

Kod pocztowy i Poczta: 22-200 Włodawa

Województwo: lubelskie

Powiat: włodawski

Adres strony internetowej: –

Latający Uniwersytet Historii Mówionej

Lubelska 39, 22-200 Włodawa, Polska

Więcej