Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Moje miejsce – mój czas - 2013

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna im. Bronisława Pietraka w Garbowie, filia w Bogucinie

Cel:

Celem projektu jest poznanie lokalnego środowiska oraz propagowanie bogactwa historii i tradycji regionu i nawiązanie nowych relacji społecznych.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-19 lat.

Opis projektu:

Osią projektu jest historia Bogucina z okresu II wojny światowej. Uczestnicy projektu poprzez kontakty z mieszkańcami Bogucina zajmują się dokumentowaniem relacji ostatnich świadków pacyfikacji wsi przez Niemców latem 1944 roku. W ramach projektu młodzież bierze udział w wycieczce do Lubelskiego Archiwum Państwowego, IPN, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego. Zebrane i opracowywane przez młodzież wspomnienia, fotografie i materiały źródłowe wzbogacają Regionalną Izbę Pamięci. Realizatorzy projektu włączają się w obchody 70 rocznicy pacyfikacji Bogucina poprzez prezentację efektów swoich poszukiwań i udokumentowanych relacji. Przygotowują krótki film dokumentalny z nagranymi wywiadami ze świadkami historii i wystawę zbiorów. Zebrane materiały służą także do przygotowania publikacji dokumentującej pacyfikację Bogucina.

Budżet projektu: 15 040 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna im. Bronisława Pietraka w Garbowie, filia w Bogucinie

Miejscowość: Garbów

Ulica, nr domu i lokalu: Bogucin 28

Kod pocztowy i Poczta: 21-080 Garbów

Województwo: lubelskie

Powiat: lubelski

Adres strony internetowej: www.garbow.pl/gminna-biblioteka-publiczna

Moje miejsce – mój czas

Garbów Drugi 160, 21-080 Garbów, Polska

Więcej