Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

’Moje miasto jakiego nie znacie’ – warsztaty filmowe - 2013

Realizowany przez:

Centrum Kultury, Promocji i Turystyki

Cel:

Celem projektu jest poznanie środowiska lokalnego przy wykorzystaniu nowych technologii, wzrost poczucia własnej wartości, uaktywnienie i wzmocnienie ich poczucia tożsamości.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 16-19 lat uczęszczająca do Gimnazjum oraz Zespołu Szkół w Poniatowej.

Opis projektu:

Osią projektu jest tworzenie filmów o Poniatowej. Uczestnicy projektu podczas zajęć poznają historię reportażu, filmu dokumentalnego, spotu reklamowego, filmów promujących miejsca, oglądają i omawiają przykłady filmowe. Ćwiczą umiejętności wyszukiwania informacji, redagowania konspektu, poznają różnice między scenopisem a storyboardem oraz rodzaje planów filmowych i terminologię filmową. W ramach wyjazdu edukacyjnego poznają zaplecze telewizyjne TV w Lublinie i kolejne etapy technologii telewizyjnej. Młodzież kręci własne materiały filmowe w plenerach, a następnie zajmuje się ich obróbką i montażem. Na zakończenie projektu grupa organizuje w kinie dla mieszkańców Poniatowej Przegląd Filmów Amatorskich, na którym prezentuje filmy kręcone przez uczestników projektu. Do udziału w przeglądzie realizatorzy zapraszają przedstawicieli mediów regionalnych, władze miasta, przedstawicieli instytucji i stowarzyszeń działających na terenie Poniatowej, sponsorów. Wydarzeniu towarzyszy wystawa zdjęć z realizacji projektu.

Budżet projektu: 8 948 zł

Dotacja: 6 900 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Centrum Kultury, Promocji i Turystyki

Miejscowość: Poniatowa

Ulica, nr domu i lokalu: Fabryczna 1

Kod pocztowy i Poczta: 24-320 Poniatowa

Województwo: lubelskie

Powiat: opolski

Adres strony internetowej: –

’Moje miasto jakiego nie znacie’ – warsztaty filmowe

Poniatowa 18a, 24-320, Polska

Więcej