Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Bębnowy zawrót głowy! - 2008

Realizowany przez:

Fundacja Ziemia Gotyku Lokalna Grupa Działania w Chełmży

Cel:

Głównym celem naszego projektu jest rozwój talentów muzycznych i zaspokojenie potrzeb młodzieży w zakresie rozwijania rzeczywistych zainteresowań. Oferta warsztatów bębniarskich jest innowacyjnym sposobem zachęcenia młodzieży do aktywności i rozwoju osobistego i społecznego. To odpowiedź na realne zainteresowania młodzieży. Projekt zjednoczy młodzież i zachęci ich do wspólnego działania.

Odbiorcy projektu:

Zajęcia są adresowane do młodzieży w wieku 13-19 lat, która zamieszkuje na terenie LGD Ziemia Gotyku (gminy wiejskie: Chełmża, Łubianka, Łysomice, Papowo Biskupie). Zachęcimy młodzież poprzez informacje zawarte na plakatach, ulotkach, na stronach internetowych oraz w lokalnych gazetach. Zagwarantujemy częściowy zwrot kosztów dojazdu dla osób z daleka.

Opis projektu:

Celem projektu jest rozwój talentów muzycznych młodzieży poprzez zdobycie i rozwinięcie umiejętności gry na instrumentach perkusyjnych. Pomysł na projekt narodził się podczas Obozu Intergracyjnego Młodzieży z Ziemi Gotyku w wioskach tematycznych, gdzie młodzież pod okiem instruktora zdobyła podstawowe umiejętności gry na bębnach oraz zaprezentowała swoje umiejętności podczas Święta Hobbitów. Projekt polegać ma na zorganizowaniu na terenie działania Fundacji Ziemia Gotyku (4 gminy) bezpłatnych, atrakcyjnych zajęć warsztatowych dla młodzieży w wieku 13-19 lat. W zajęciach będzie uczestniczyć około 25 osób w 3 grupach 8-9 osobowych, które pod okiem instruktora będą rozwijały umiejętności gry na perkusji i bębnach. Zajęcia będą prowadzone raz w tygodniu w salach Zespołu Szkół w Łubiance. Warsztaty będą prowadzone na przemian, raz przez instruktora raz przez koordynatora, który będzie utrwalał nabyte umiejętności. Następnie sekcja bębniarzy będzie się prezentować na festynach ogranizowanych na terenie Ziemi Gotyku, w przedszkolach prowadzonych przez fundację oraz w dwóch Domach Pomocy Społecznej. Na zakończenie projektu młodzież zorganizuje koncert dla lokalnej społeczności. Dzięki warsztatom młodzież będzie miała szansę na rozwój swoich zdolności, zdobycie ciekawych umiejętności, aktywizację kulturalną społeczności lokalnej Ziemi Gotyku.

Budżet projektu: 9 260 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Ziemia Gotyku Lokalna Grupa Działania w Chełmży

Miejscowość: Chełmża

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Wodna 2

Kod pocztowy i Poczta: 87-140 Chełmża

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: toruński

Adres strony internetowej: –

Bębnowy zawrót głowy!

Wodna 3, 87-140 Chełmża, Polska

Więcej