Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młody Inżynier 2014 - 2013

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu

Cel:

Celem projektu jest poznanie własnych słabych i mocnych stron oraz nawiązanie nowych relacji społecznych poprzez organizowane pokazy, prelekcje i wyjazdy oraz zawody między zespołowe.

Odbiorcy projektu:

Młodzież gimnazjalna w wieku 13-16 lat z terenu Gminy Pcim.

Opis projektu:

Tematem przewodnim działań projektowych są klocki Lego Mindstorms w połączeniu z energią odnawialną oraz pneumatyką. Podczas zajęć uczestnicy poszerzają swoją wiedzę z zakresu matematyki, fizyki, robotyki i informatyki. Młodzież nawiązuje kontakty z rówieśnikami biorącymi udział w podobnych działaniach realizowanych w Dobczyckim Stowarzyszeniu KAT, LGD Turystyczna Podkowa. Grupa samodzielnie organizuje pokazy robotów z wykorzystaniem energii odnawialnej i pneumatyki na terenie Gminy i terytorium LGD, do którego należy Gmina Pcim. Spotkanie podsumowujące realizatorzy przygotowują w Ośrodku Kultury i Sportu w Pcimiu, na które zapraszają wszystkich zainteresowanych. Na spotkaniu młodzież prezentuje zbudowane przez siebie roboty, demonstruje zdobyte umiejętności oraz wygłosi prelekcję na temat energii odnawialnej i sposobów wykorzystania jej w przemyśle, codziennym życiu i płynących z tego korzyści.

Budżet projektu: 8 650 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu

Miejscowość: Pcim

Ulica, nr domu i lokalu: 563

Kod pocztowy i Poczta: 32-432 Pcim

Województwo: małopolskie

Powiat: myślenicki

Adres strony internetowej: http://www.kliszczacy.pl

Młody Inżynier 2014

Pcim 1176, 32-432, Polska

Więcej