Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

KOT (Kino,Opera Teatr) czyli chochoł na koturnach - 2013

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie u młodzieży umiejętności organizacyjnych związanych z pracą w grupie i poczucia odpowiedzialności za realizację wspólnie zaplanowanych zadań oraz nawiązanie nowych relacji społecznych.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku od 13-19 lat mieszkająca na terenie Gminy Chmielnik.

Opis projektu:

Tematem przewodnim projektu są wizyty uczestników w ośrodkach kultury (teatr, kino, opera). Wyjazdy do dużych ośrodków miejskich są poprzedzone spotkaniami warsztatowymi, podczas których młodzież planuje program i organizuje trzy wyjazdy kulturalno-edukacyjne do Krakowa, Warszawy i Lublina. Ustala terminy, środki transportu, kupuje bilety, wybiera miejsca i spektakle. Wyjazd do Krakowa związany jest z obejrzeniem spektaklu w operze, w Warszawie młodzież ogląda musical, a w Lublinie spektakl teatralny. Wyjazdy te połączone są z realizowanymi tam happeningami mającymi na celu zachęcenie do korzystania z oferty kulturalnej oraz sondowanie rzeczywistego udziału w nich mieszkańców dużych miast. W czasie realizacji projektu młodzież dokumentuje swoje poczynania za pomocą kamery. Zebrany materiał wykorzystuje do realizacji filmu podsumowującego projekt. Zwieńczeniem i świętowaniem projektu jest organizacja dla społeczności lokalnej eventu „Z kulturą do ludzi”. Realizatorzy zajmują się samodzielnie sprawami związanymi z organizacją i promocją imprezy. Jednym z punktów programu eventu jest happening dotyczący uczestnictwa członków społeczności lokalnej w wydarzeniach kulturalnych. Młodzież w formie prezentacji podsumowuje swoje uczestnictwo w projekcie. Dopełnieniem spotkania jest projekcja etiudy filmowej przygotowanej przez młodych.

Budżet projektu: 9 900 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku

Miejscowość: Chmielnik

Ulica, nr domu i lokalu: 50

Kod pocztowy i Poczta: 36-016 Chmielnik

Województwo: podkarpackie

Powiat: rzeszowski

Adres strony internetowej: –

KOT (Kino,Opera Teatr) czyli chochoł na koturnach

Chmielnik 114, 36-017, Polska

Więcej