Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Gmina Świekatowo moim miejscem na ziemi - 2008

Realizowany przez:

Gminna Biblioteka Publiczna w Świekatowie

Cel:

Celem projektu jest zaszczepienie w młodzieży przekonania o własnym potencjale twórczym, rozwijanie poczucia tożsamości, rozbudzenie lokalnego patriotyzmu, rozwijanie umiejętności pracy w zespole, nabycie umiejętności fotograficznych i wykorzystanie ich w praktyce poprzez udział w warsztatach, pokazanie jak zaprezentować swoje prace, budowanie poczucia, że praca może dostarczyć dużo satysfakcji.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będzie młodzież w wieku 13 -16 lat. Informacja o projekcie i naborze chętnych zostanie opublikowana w lokalnej prasie, Biuletynie Informacyjnym Gminy Świekatowo. Zostaną również wydrukowane ulotki na ten temat i rozdane w szkołach. Grupę uczestników wyłonimy na podstawie analizy zgłoszeń. Dojazd z ościennych miejscowości każdy uczestnik musi zorganizować we własnym zakresie.

Opis projektu:

Projekt ma zintegrować młodzież naszej Gminy, zmobilizować do większej aktywności, do doskonalenia swoich umiejętności. Opiera się na szeroko rozumianych warsztatach fotograficznych. Aby dobrze wykonać zdjęcie trzeba znać tajniki fotografii, mieć dobrego nauczyciela, który zdradzi techniczne i praktyczne wskazówki. Wszystkie te arkana sztuki fotograficznej młodzież pozna podczas spotkań z instruktorem, który będzie wspomagał ich działania, będzie podpowiadał, a także krytycznym okiem oceniał ich poczynania. Organizowane będą wyjazdy w plener w poszukiwaniu pięknych zakątków naszej świekatowskiej ziemi, o których część mieszkańców Gminy nigdy nie słyszała i nie widziała ich. Dotyczy to szczególnie młodych ludzi. Podczas tych działań „młodzi fotograficy” będą nawiązywać nowe kontakty z mieszkańcami, rozwijać swoje umiejętności komunikowania się, wyrażania swoich potrzeb i emocji. Planowany jest też wyjazd na wystawę fotograficzną. Pod fachowym okiem instruktora opracują i wydadzą swój pierwszy album, który zaprezentują podczas wystawy zorganizowanej przez Bibliotekę. Wezmą udział we wspólnym przedsięwzięciu jakim będzie wykonanie albumu zatytułowanego ” Gmina Świekatowo – moim miejscem na ziemi „. To wspólne dzieło będzie uwieńczeniem pracy wszystkich uczestników projektu, a zarazem powodem do wielkiej satysfakcji.

Budżet projektu: 9 794 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Świekatowie

Miejscowość: Świekatowo

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Dworcowa 3

Kod pocztowy i Poczta: 86-182 Świekatowo

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: świecki

Adres strony internetowej: –

Gmina Świekatowo moim miejscem na ziemi

Tucholska 6, 86-182 Świekatowo, Polska

Więcej