Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Odkrywcy Jelcza-Laskowic - 2013

Realizowany przez:

Fundacja Po prostu razem

Cel:

Celem projektu jest poznanie swoich mocnych i słabych stron, nawiązanie nowych relacji społecznych oraz włączenie się w działania na rzecz swojego środowiska.

Odbiorcy projektu:

Grupa 20 osób w wieku od 14 do 17 lat.

Opis projektu:

Działania projektu skupione są wokół tematu historii Jelcza-Laskowic oraz życia jego mieszkańców. Uczestnicy zbierają informacje na temat Jelczańskich Zakładów Samochodowych, życia w epoce bez telefonów i internetu, rozrywkom jakie były udziałem ich rodziców. Młodzież nawiązuje kontakt z lokalnymi instytucjami np. centrum kultury, biblioteką, kościołem oraz z mieszkańcami Jelca Laskowic. W pierwszym etapie projektu młodzież bierze udział w warsztatach dziennikarskich z elementami fotografii. Drugi etap to zbieranie informacji i aktywne tworzenie relacji z przebiegu działań dziennikarskich i fotograficznych, które zamieszczane są na utworzonym blogu oraz przygotowywanie końcowej publikacji. Zebrane informacje realizatorzy opracowują w formie prezentacji, która przedstawiają w szkołach, Urzędzie Miasta i Gminy oraz instytucjach współpracujących. Powstaje publikacja będąca podsumowanie zebranych i opracowanych przez uczestników materiałów. Oficjalne zakończenie projektu młodzież przygotowuje w Urzędzie Miasta podczas prezentacji efektów dziennikarskiej pracy nad odkrywaniem miasta oraz jego mieszkańców.

Budżet projektu: 9 000 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Po prostu razem

Miejscowość: Dobrzykowice

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 46

Kod pocztowy i Poczta: 55-002 Kamieniec Wrocławski

Województwo: dolnośląskie

Powiat: wrocławski

Adres strony internetowej: http://poprosturazem.pl.tl

Odkrywcy Jelcza-Laskowic

Kolejowa 19, 55-002 Dobrzykowice, Polska

Więcej