Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Pasje i źródła ciekawości w uzdrowiskowej miejscowości. - 2013

Realizowany przez:

Fundacja Szansa

Cel:

Celem projektu jest poznanie zasobu swojego środowiska, znajomość swoich słabych i mocnych stron, budowanie poczucia własnej wartości i odwagi wychodzenia w przestrzeń

Odbiorcy projektu:

Młodzież gimnazjalna w wieku 14-16 lat.

Opis projektu:

Tematem głównym projektu są pasje ludzi mieszkających w Polanicy –Zdroju. Poprzez cykliczne spotkania i warsztaty, na których pasjonaci prezentują swoje zamiłowania, młodzież poznaje różnorodne formy spędzania wolnego czasu i realizowania umiejętności i zainteresowań. W czasie tych spotkań młodzież zdobywa praktyczne umiejętności, które przekładają się na zorganizowanie Integracyjnego Maratonu Uzdrowiskowego, przygotowanie warsztatów tanecznych, których zwieńczeniem jest flash-mob- spontaniczny taniec uczestników projektu w Parku Zdrojowym. Efektem udziału w warsztatach fotograficznych, prowadzonych przez miejscowego pasjonata fotografii, jest nauka obróbki zdjęć i filmów video kręconych w trakcie spotkań. Uczestnicy przygotowują również wystawę foto-story w przestrzeni publicznej – galeria „Na Płocie” i opracowują folder we współpracy z Towarzystwem Miłośników Polanicy pt. „Pasje i źródła ciekawości w uzdrowiskowej miejscowości”. Świętowanie projektu uczestnicy organizują w Parku Zdrojowym i w Teatrze Zdrojowym, biorą w nim udział zaproszeni przedstawiciele władz miasta, pasjonaci i uczestnicy projektu. Młodzież prezentuje reportaż multimedialny ” Pasje i źródła ciekawości w uzdrowiskowej miejscowości” – połączenie zdjęć, rozmów i muzyki. W parku goście mogą obejrzeć wystawę fotografii ze spotkań z pasjonatami – galeria ” Na Płocie” oraz spontaniczny taniec uczestników projektu pełen śmiesznych min i ruchów – flash mob w przestrzeni publicznej.

Budżet projektu: 11 400 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2013

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Szansa

Miejscowość: Polanica- Zdrój

Ulica, nr domu i lokalu: Kościelna 2

Kod pocztowy i Poczta: Polanica- Zdrój

Województwo: –

Powiat: kłodzki

Adres strony internetowej: http://fundacjaszansa.com

Pasje i źródła ciekawości w uzdrowiskowej miejscowości.

Kryniczna 15/3, 57-320 Polanica-Zdrój, Polska

Więcej